Щодо належного документального підтвердження надсилання апеляційної скарги засобами поштового зв'язку

Дата: 28.09.2022 10:02

Рішення ВС у справі № 160/16980/20 від 06.09.2022 https://cutt.ly/WVozgc0

У цій справі КАС ВС досліджував питання щодо належного документального підтвердження надсилання апеляційної скарги засобами поштового зв'язку.

Відмовляючи у поновленні строку на апеляційне оскарження, апеляційний суд зазначив, що додана відповідачем до заяви про поновлення строку копія фіскального чеку ПАТ «Укрпошта», як доказ направлення апеляційної скарги, містить лише інформацію про відправлення рекомендованого листа до суду.

З цього приводу Суд зазначив, що приймання рекомендованого поштового відправлення у відділенні поштового зв'язку починається з наклеювання на рекомендоване поштове відправлення штрихового кодового ідентифікатору.

При цьому, штриховий кодовий ідентифікатор дає змогу отримати відомості про рух поштового відправлення на офіційному веб-сайті УДП ППЗ «Укрпошта».

Згідно з висновком ВС, копія лише самого фіскального чеку поштового відділення без долучення до нього рекомендованого повідомлення про вручення із штриховим кодовим ідентифікатором, або копії конверта, у якому направлялася апеляційна скарга, не може бути підтвердженням надіслання її засобами поштового зв'язку.

ZakonOnline