ВПВС у постанові від 23.01.2024 у справі № 523/14489/15-ц https://reyestr.court.gov.ua/Review/116920101 нагадала свою позицію, що обсяг майна, яке подружжя просить поділити, повинен охоплювати все спільно набуте ними у шлюбі майно з метою найбільш ефективного вирішення спору про його поділ у межах одного провадження. Указане відповідатиме принципу процесуальної економії, згідно з яким штучне подвоєння судового процесу є неприпустимим, бо вирішення справи в суді має усунути необхідність у новому зверненні до суду для вжиття додаткових засобів захисту (постанова ВПВС від 8.02.2022 у справі № 209/3085/20).
Оскільки відомості про наявність у сторін інших спорів щодо поділу набутого у шлюбі спільного сумісного майна відсутні, ВПВС вважала можливим ефективний захист прав позивача, виходячи з того, що квартира була придбана під час спільного проживання.
Було підтримано висновок ВСУ (постанова від 7.09.2016 справі № 6-801цс16), згідно якого для визначення джерела придбання квартир необхідно встановити не лише факт спільного проживання, але й участь у його придбанні шляхом формування спільного бюджету та ведення спільного господарства, а також виключити можливість залучення особистих коштів будь-кого з них.
ВПВС погодилась з тим, що колишня дружина не довела факту придбання квартир за її особисті кошти та не спростувала презумпцію спільної сумісної власності на ці об`єкти, зважаючи на наявні докази та показання свідків.