Цього тижня спливає строк у 60 днів на оновлення даних. Нагадуємо, що після 18 травня всі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, протягом 60 днів зобов’язані оновити свої особисті дані в ТЦК, ЦНАПах або Резерв+.
Оновити свої військово-облікові дані від 18 травня повинні:
- призовники віком 17–25 років, які мають посвідчення про приписку;
- військовозобов’язані віком 25–60 років, які мають тимчасове посвідчення або військовий квиток;
- жінки-медики та фармацевти, які перебувають на військовому обліку.
Виняток!
Не потрібно йти до ТЦК для оновлення інформації громадянам віком від 18 до 60 років, які виключені з військового обліку. Цей факт має бути зазначений у відповідних державних реєстрах і військових квитках громадян.
Якщо дані не оновлені, продовження порушення триватиме навіть у разі сплати штрафу!
Актуальні розміри штрифів:
1. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку (стаття 210 КУпАП)
Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку – тягне за собою накладення штрафу від 3400 до 5100 гривень.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від 5100 до 8500 гривень.
Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період – тягне за собою накладення штрафу від 17000 до 25500 гривень.
2. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП)
Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5100 до 8500 гривень і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від 17000 до 25500 гривень.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 8500 до 11900 гривень і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від 25500 до 34000 гривень.
Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17000 до 25500 гривень і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від 34000 до 51000 гривень.
3. Положення статей 210, 210-1 КУпАП не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.
4. Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
5. У разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП протокол не складається.
Однак, юристи нагадують, що вже є судова практика де штрафи ТЦК накладені на військовозобов'язаних скасовуються.