Трьох депутатів Київради будуть судити за ухилення від військової служби

Дата: 16.01.2024 10:58

У ДБР завершили розслідування щодо ухилення від військової служби трьома депутатами Київської міськради за допомоги керівника апарату Київської міської військової адміністрації та командира військової частини.

Так, слідчими було встановлено, що солдати однієї з військових частин, троє з яких мають статус столичних депутатів, а ще один – помічник депутата Київради, впродовж року не з’являлись на військову службу, проте отримували грошове забезпечення.

Керівник апарату Київської міської військової адміністрації сприяв оформленню липового «відрядження» цим депутатам та одному з їх помічників до КМВА. В схемі був задіяний і командир однієї з військових частин тероборони, де чоловіки мали проходити службу за мобілізацією.

Таким чином, депутати Київради та помічник депутата обвинувачуються в ухиленні від несення обов’язків військової служби, що вчинене групою осіб за попередньою змовою (ч. 4 ст. 409, ч. 2 ст. 28 КК України), а керівник апарату Київської міської військової адміністрації у сприянні в ухиленні.

Командир військової частини обвинувачується у перевищенні службових повноважень (ст. 426-1 КК України).