Розпочинаючи ще з часів АТО в Україні серед військовослужбовців фіксують випадки самовільного залишення частини. Деяким справам вже близько 10 років.
Про це розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі Ранок.LIVE.
Зокрема, за словами Тимочка, з 80 тисяч справ СЗЧ лише 6000 мають доведену кримінальну частину. На його думку, під час виборчого періоду деякі політики можуть маніпулювати цією темою, намагаючись отримати підтримку але натомість вони не пропонують реальних рішень.
"Якщо тільки їх запитають: "Чому ви підіймаєте цю тему?" Вони одразу кажуть: "Бо я ж мама, бо я ж тато". Тобто, хочуть вже демонструвати батьківську любов до військових, хоча абсолютно військовим не треба батьківської любові — військовим є у кого отримувати від своїх близьких любов", — сказав представник ЗСУ.
Також він зауважив, що деяким справам стосовно СЗЧ вже близько 10 років, вони накопичувались ще з часів АТО. Тимочко додав, що бійцям потрібні чіткі умови та чіткі закони, які даватимуть їм можливість ефективно служити.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє військовослужбовцям повертатися на службу після першого випадку самовільного залишення військової частини або дезертирства.
Йдеться про зміни до статті 24 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" (законопроект №12095).
Так, під час дії воєнного стану військові, які вперше залишили місце служби або дезертирували, але добровільно повернулися (не пізніше 1 січня 2025 року) та висловили готовність продовжувати службу, можуть залишитися на своїх посадах. У таких випадках відновлюються всі виплати, забезпечення, пільги та соціальні гарантії.