Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» розширює грантову підтримку на відновлення українського малого та середнього бізнесу до 92 млн грн і вітчизняні підприємства зможуть отримати більше грантів.
Партнером програми виступає Міністерство економіки України і стартувала вона 22 липня 2022 року.
У Міністерстві зазначають, що в рамках програми передбачається надання близько 120 грантів обсягом від 600 000 грн до 1 200 000 грн., а загальний обсяг підтримки в межах програми збільшився з 36 млн грн до 92 млн грн, що дає змогу більшій кількості малих та середніх підприємств (МСП) скористатися допомогою.
«Для Міністерства економіки збільшення фінансування – це сигнал, що ми рухаємося у вірному напрямку, головне зараз – не збавляти обертів. Нам важливо, щоб бізнес працював та підтримував державу в надскладних воєнних реаліях. Я дякую партнерам, Агентству США з міжнародного розвитку за розширення цієї програми для підтримки безперервності та відновлення бізнесу», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.
Програма зосереджується на секторах інформаційних технологій, інжинірингу, виробництва, послуг, а також креативних індустрій. Водночас програма відкрита до заявок на підтримку інших секторів, які відповідають критеріям цього запиту. Діяльність грантоотримувача може бути зосереджена на таких потребах:
- покращення бізнес-процесів і моделей;
- розбудова організаційного потенціалу;
- розвиток виробництва, продажів;
- цифрові та торгові можливості.
«Стійкість та витривалість українських підприємців надихає. За півтора роки повномасштабної війни МСП були однією з опор, на якій трималась економіка країни. Для USAID важливо підтримати підприємців на цьому шляху, зокрема у відновленні діяльності та розвитку бізнесу в сьогоднішніх умовах. Саме тому ми вирішили розширити фінансування, аби якомога більше підприємств змогли скористатися перевагами та можливостями від Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», – зазначила менеджерка проектів USAID Наталія Петрова.
Напрями надання грантової допомоги можуть включати: розробку продукту та інновації, створення або відновлення ланцюгів поставок, посилення підготовки персоналу та забезпечення персоналом, покращення онлайн-маркетингу та просування на внутрішньому та зовнішньому ринках, підвищення конкурентоспроможності бізнесу, а також подібну діяльність, що пов’язана з підтримкою безперервності та відновлення бізнесу.
Прийом заявок триватиме до 24 липня 2023 року (включно).
Детальна інформація щодо подачі заявки, необхідних документів та критеріїв відбору за посиланням