В Нідерландах біженці будуть платити за житло, а в Польщі за захистом звернулось більше 1 тис українців за останній квартал

Дата: 14.05.2024 10:31

У Нідерландах для українських біженців планують запровадити нове правило. Працевлаштованих українців зобов'яжуть оплачувати проживання у муніципальних притулках.

Держсекретар у справах біженців Ерік ван дер Бург ініціював запровадження обов'язкових внесків від українців, які проживають у місцях прийому біженців та мають роботу. Міністерство розробляє відповідні норми для муніципалітетів, які ймовірно почнуть застосовувати до кінця цього року. Вже найближчим часом людей проситимуть робити внески у муніципалітеті Гільверсюм, але поки що на добровільній основі:

«Ми хочемо ознайомити мешканців пунктів прийому з вартістю їхнього перебування та зберегти підтримку прийому українців».

Поки внески є добровільними, тож ніхто не буде перевіряти, хто з біженців їх сплатив. Не буде й наслідків за несплату. Переміщені особи будуть проінформовані про це рішення листом і їм буде надана можливість сплатити внесок, який відповідає їхньому бюджету.

Яка ситуація з біженцями у Польщі?

1,2 тисячі заяв про міжнародний захист від українців надійшло за перший квартал в Польщі.

Отримуючи статус біженця, іноземці мають право на соціальну підтримку, включаючи проживання, харчування та медичне обслуговування, а також на курси з вивчення польської мови. Прохачі притулку можуть проживати в осередках для біженців або за їх межами. 

Міжнародний захист відрізняється від тимчасового захисту, який надається у зв'язку із війною в Україні. Тимчасовий захист дає право на проживання у країні, право працювати, доступ до освіти та медичної допомоги, і для українців у ЄС він продовжений до 2025 року.

У країнах Європейського Союзу тимчасовим захистом користуються понад чотирьох мільйонів людей з України, з яких чоловіки займають 21,4%.

Разом з тим, у кількох країн ЄС поступово зменшується кількість біженців з України. Мова йде про Чехію, Швецію, Австрію, Данію та Польщу.

Нагадуємо, що за новим законом про посилення мобілізації Кабмін повинен ухвалити нові правила військового обліку для осіб, що перебувають за кордоном.

Адвокат права