В стуктурі Збройних сил України є такий орган, як Військова служба правопорядку (ВСП), яка відповідно до профільного Закону має, зокрема, запобігати та викривати факти правопорушень, корупції, зловживання владою та інше, у військовій сфері, після чого, результати проведених перевірок мають направляти до ДБР та інших правоохоронних органів для подальшого реагування.
Однак, скільки кримінальних правопорушень вчиняються, наприклад, співробітниками ТЦК та СП і при цьому повна бездіяльність Військової служби правопорядку в питаннях запобігання та виявлення цих кричущіх випадків.
На діяльність або точніше бездіяльність ВСП звернули увагу представники громадскості, журналісти, правники та виявили, окрім іншого, ще й ознаки корупції серед керівництва цього органу і, зокрема, безпосередньо начальника Військової служби правопорядку у Збройних Силах України – начальника Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України Володимира Гуцола (на фото зверху).
Так, наприклад, журналістка Даніель Фокіна оприлюднила інформацію про те, як під час повномасштабної війни начальник ВСП влаштував дороговартісний ремонт в своєму кабінеті.
«Замість того, щоб активно працювати на перемогу, допомагати народу, країні, чи, хоча б, просто виконувати свою роботу – В. Гуцол зайнявся тим, що став робити собі службову резеденцію прямо у приміщенні ВСП Збройних Сил України….У той час, коли гинув народ, коли люди не мали їжи, води, медикаментів, в пана, замість службового кабінету, з'явилася - величезна приймальня, кабінет, кімната відпочинку, санвузол з душовою кабіною, з дорогим ремонтом та меблями ( котрі, доречі, завозили у будівлю вночі)…» - зазначила журналістка.
Даніель Фокіна додала, що на прийом до начальника ВСП можуть потрапити лише обрані особи, а у підлеглих офіцерів ВСП, відвідувачів та військових перед прийомом відбирають мобільні телефони. «Щоб вони, випадково, не зняли цей «секретний об'єкт» - додає Фокіна.
Також журналістка зазначає, що в результаті «реконструкції кабінету» керівника ВСП зникли мінімум 4 кабінета його підлеглих, котрі, тепер, змушені знаходитись усім скопом в лишившихся кабінетах (на фото).
Інформацію про «шикарний євроремонт» голови ВСП у власному службовому приміщенні під час війни підтверджує і колишній народний депутат Iгор Мосійчук.
«Начальник Головного управління Військової служби правопорядку після призначення своїх підлеглих на керівні посади в управління продовольчого забезпечення командування сил логістики під час війни був зайнятий шикарним євроремонтом у своєму службовому кабінеті, розширивши його до 4-х приміщень (приймальна, кабінет, кімната відпочинку, санвузол з душевою). До нього, в мирний час, ніхто із його попередників не робив ніякого ремонту в своїх кабінетах керівників та користувався звичайними службовими кабінетами» - написав колишній нардеп у Фейсбук.
Крім того Ігор Мосійчук нагадав, що Хмельницькі правоохоронці викрили посадовця Міноборони – начальника управління продовольчого забезпечення тилу Командування сил логістики ЗСУ полковника Олександра Козловського, який наживався на продуктах харчування для військових. Посадовець через підприємства, які очолюють його родичі, впродовж 2022-2023 рр. організував схему постачання продуктів до військових частин за завищеними цінами.
І, як пише Мосійчук, з’ясувалось, що полковник Козловський до призначення на вищевказану посаду проходив службу на посаді - начальника управління запобігання вчиненню, виявлення і припинення кримінальних та інших правопорушень – заступника начальника Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України В. Гуцола. До цього він проходив службу також у ВСП на посадах, пов’язаних із запобіганням, виявленням та припиненням кримінальних та інших правопорушень у Західному ТУ ВСП. Тобто жодної профільної (тилової, фінансової) освіти, досвіду в галузі логістики, закупівлях та постачанні продуктів харчування він не мав.
Разом з Олександром Козловським в управлінні тилу також були призначені полковники відділу проведення службових розслідувань у сфері господарської діяльності та використання майна і ресурсів управління, яке очолював полковник Козловський, ГУ Військової служби правопорядку Сергій Федорина і Олександр Іщенко, які теж не мали профільної (тилової) освіти та досвіду в питаннях логістики та постачання продуктів харчування.
Ігор Мосійчук задає питання: чому були призначені на посади офіцери в яких вони не є фахівцями? Чому на протязі всього часу (більше одного року) перебування цих «фахівців ВСП» на своїх посадах в управлінні продовольчого забезпечення Військова служба правопорядку «не бачила» триваючих порушень у діяльності цього управління продовольчого забезпечення тилу?
«Мабуть тому, що начальник Головного управління Військової служби правопорядку після призначення своїх підлеглих на керівні посади в управління продовольчого забезпечення командування сил логістики під час війни був зайнятий шикарним євроремонтом у своєму службовому кабінеті» - резюмував Мосійчук.
Додамо, що громадскість вимагає від новопризначеного міністра оборони проведення перевірки по зазначеним фактам та чекають на оприлюднення результатів такої перевірки.