ВККС
Строк оскарження висновку ВККС України
Суд не наділений повноваженнями визначати спосіб захисту порушеного права на стадії відкриття провадження, оскільки саме позивач наділений правом на звернення та обов`язком визначення способу захисту.
За змістом ст. 9 КАС України суд може (право, а не обовʼязок) вийти за межі позовних вимог лише за результатом розгляду справи за наявності на це підстав.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України відновлює кваліфікаційне оцінювання суддів на відповідність займаній посаді
ВККС відновлює кваліфікаційне оцінювання суддів на відповідність займаній посаді.
Про це повідомили в пресслужбі у Фейсбук.
Зокрема, таке оцінювання повинні пройти 1 884 судді місцевих та апеляційних судів з усієї України: 109 осіб процедуру пройдуть зі складення іспиту, а 1 775 осіб будуть допущені до другого етапу – дослідження досьє та проведення співбесіди.
Щодо повноважень колегії ВККС
У процесі кваліфікаційного оцінювання колегія ВККС вправі визначати - впливає чи не впливає висновок ГРД або інформація цієї Ради на результат оцінювання, за умови, що висновок ГРД поданий таким чином, що і суддя, і Комісія мали достатньо часу ознайомитися з ним й відповідним чином відреагувати на нього.
Участь у двох конкурсах на заміщення вакантних посад
Внесення ВККС рекомендації до ВРП щодо призначення кандидата на посаду судді не є завершальною стадією добору та призначення особи на посаду судді.
У разі участі осіб у двох конкурсах на посаду судді має місце різний за своїм об`ємом правовий підхід до вирішення питання (правового регулювання) щодо можливості бути обраним (призначеним) одночасно на посаду судді в межах цих конкурсів.
Якість нормативно-правового регулювання
Позивач стверджував про допущення ВККС протиправної бездіяльності щодо нормативного невизначення певного порядку дій в межах процедури проведення кваліфікаційного оцінювання суддів у ситуації, якщо після початку іспиту або проведення співбесіди виникли обставини, що значно ускладнюють або унеможливлюють продовження їх проходження суддею з будь-яких причин, які не залежать від його волі (наприклад, стан здоровʼя).