Як повідомили журналісти видання Dailymail, у лютому пройде перше в історії судове засідання, де працюватиме робот. Він представлятиме інтереси обвинуваченого та консультуватиме його під час судового засідання.
Робот-адвокат, розроблений компанією DoNotPay, працюватиме у смартфоні підсудного, щоб надавати своєму клієнту інструкції щодо того як варто відстоювати свою позицію. На момент написання новини невідомо, де саме відбуватиметься суд, у якій справі та хто є обвинуваченим.
Автор робота-адвоката Джошуа Браудер вірить, що його винахід у майбутньому замінить юристів. «Річ у тому, що юристи беруть сотні чи тисячі доларів на годину, а робот таких коштів не вимагає», — наголосив Браудер. Під час судового засідання робот не реагуватиме на слова людей у залі суду миттєво, він слухатиме та аналізуватиме все, що відбувається і потім даватиме поради своєму клієнту.
Послугами штучного інтелекту у суді користуються у Китаї. Ще у липні 2022 року стало відомо, що країна використовує ШІ для «вдосконалення» судової системи — штучний інтелект аналізує закони та документи, попереджаючи про «ймовірну людську помилку» у деяких ситуаціях. Завдяки системі розумного суду у Китаї сподіваються збільшити ефективність судової системи та посилити довіру громадян країни.
Нагадаємо, що окрім захисту підсудних, штучний інтелект навчився навіть класифікувати людські ембріони. Науковці з Weill Cornell Medicine (Нью-Йорк) розробили алгоритм ШІ STORK-A, який може неінвазивно визначати аномальні набори хромосом в ембріонів. Наразі точність аналізу штучного інтелекту складає 70%. ШІ автоматично «вчиться» співвідносити певні особливості даних, часто непомітні для людського ока. На цей час команда дослідників «навчила» STORK-A розрізняти 10 378 зразків різних наборів даних.