Як правильно користуватись ноутбуком взимку

Дата: 29.11.2023 09:32

Якщо ваша робота передбачає часті виїзди «в поле» й використання ноутбука під час таких поїздок, то вам потрібно запам’ятати декілька правил користування технікою. Коли на вулиці тепло, то зазвичай проблем не виникає, а ось взимку ви можете стикатися із занадто повільною роботою пристрою чи іншими технічними проблемами. Розберемося, чому так стається та як цього уникнути.

Температурний режим

Мало хто задумувався над цим питанням, але є робочий температурний діапазон, в межах якого використання лептопа є безпечним. За температури від +5 до +35 °С ноутбуки можуть працювати без обмежень. Якщо показники будуть вищими, девайс може перегріватися, що призведе до пошкодження внутрішніх компонентів. Проте не менш шкідливим є холод. Якщо температура на вулиці нижча за +5 °С, виносити переносний комп'ютер на холод можна тільки у вимкненому стані й у спеціальній захисній сумці. Включати пристрій та користуватися ним за низької температури категорично не рекомендується, адже це може стати причиною серйозних ламань.

Час на «відігрів»

Поширена помилка — використання переохолодженого пристрою відразу ж, як зайшли до теплого приміщення. Включати та використовувати ноут можна лише після того, як він 45–60 хвилин побуде в приміщенні. Що відбудеться, якщо почати працювати за переохолодженим пристроєм? Всередині починає збиратися конденсат, який дуже швидко виведе лептоп з робочого стану.

Стежте за станом акумулятора

Не варто ставити на підзарядку ноутбук, який щойно «подорожував» холодом. Але й повністю розряджати батарею експерти не рекомендують. То що ж робити? Подбайте про зарядку акумулятора перед тим, як виносити девайс із дому. Купити техніку для роботи, а також всі необхідні аксесуари для неї зручно в магазині allo.ua в Одесі.

Мобільне робоче місце

Що варто робити людям, професійна діяльність яких пов'язана з використанням ноутбука за межами офісу чи дому? Для автомобілістів це питання не є таким уже й складним. Головне — завжди класти лептоп у теплий салон, а не в холодний багажник. За необхідності можна перетворити авто на мобільний офіс, достатньо тільки підтримувати в салоні комфортну для техніки й для себе температуру. Якщо ж власного транспорту немає, варто подумати, які заклади та приміщення можуть слугувати за тимчасовий офіс. Це можуть бути кав'ярні та кафе, бібліотеки, громадські місця тощо. Зараз по всій Україні вже почали працювати пункти обігріву, які майже ідеально підходять для таких цілей, адже там тепло, є розетки та гарячий чай. Від холоду страждають не тільки люди чи тварини, але й техніка. Дотримуйтесь правил безпечного користування гаджетами, а вони віддячать за це довгою та якісною службою.