Які вироки виносять суди громадянам, які повідомляють про роботу ТЦК та СП у соцмережах: судова практика

Дата: 07.11.2024 13:57

Зйомка роботи працівників ТЦК та СП і розміщення відповідного відео у соціальних мережах загрожує позбавленням волі, як і повідомлення про місця розташування співробітників ТЦК та СП.

"Адвокат права" навів свіжу судову практику з цього приводу.

1. Московський районний суд міста Харкова визнав винним чоловіка, який створив передумови для того, щоб особи могли уникнути призову на військову службу. Обвинувачений відшукав Telegram-канал, присвячений роботі ТЦК, кількість підписників якого складала на той час більше 62 тисяч осіб, та приєднався до його підписників з метою подальшого розміщення коментарів до публікацій щодо місць знаходження представників ТЦК, які здійснювали свою діяльність на території Харкова та прилеглих до міста районів Харківської області.

Cуд визнав його винним у вчиненні злочину за частиною 1 статті 114-1 КК України, призначив 2-річний іспитовий строк та застосував спеціальну конфіскацію мобільного телефону iPhone 11 у власність держави.

РІШЕННЯ СУДУ

2. Дарницький районний суд міста Києва встановив, що чоловік здійснював адміністрування Telegram-каналу, де поширював інформацію щодо форм та методів здійснення мобілізаційних заходів на території Києва, а також фотографії та відеозаписи, на яких зображені військовослужбовці ТЦК і документи, які, вручалися особам, щодо яких проводиться заходи забезпечення комплектування ЗСУ, чим надавав допомогу в уникненні отримання відповідних повісток.

Як вказав суд у вироку, такі дії чоловіка призводять «до зменшення кількості мобілізаційних ресурсів військовозобов’язаних, зриву поставки мобілізаційного ресурсу у військові частини за мобілізаційним планом».

Cуд визнав його винним у вчиненні злочину за частиною 1 статті 114-1 КК України, призначив 2-річний іспитовий строк.

РІШЕННЯ СУДУ

3. Малиновський районний суд міста Одеси вказав, що чоловік на відеохостингу «ТікТок» розмістив та поширив відеозаписи, які він самостійно зняв та на яких відображається факт та місце проведення мобілізаційних заходів співробітниками ТЦК. Зазначену публікацію переглянула значна кількість осіб, які відреагували лайками, прокоментувало 557, зберегли 541.

Cуд визнав його винним у вчиненні злочину за частиною 1 статті 114-1 КК України, призначив 1-річний іспитовий строк та застосував спеціальну конфіскацію мобільного телефону iPhone 11 Pro Max.

РІШЕННЯ СУДУ

4. Подільський районний суд міста Києва вказав, що чоловік у січні 2024 року зареєстрував обліковий запис на відеохостингу YouTube, на який підписано 55,6 тисяч користувачів мережі. Там він регулярно публікував записи стосовно місць розміщення ТЦК. В цій справі також було укладено угоду про визнання винуватості, призначено чоловіку покарання 5 років позбавлення волі, звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки.

РІШЕННЯ СУДУ

Всіх зловмисників карають за статтею 114-1 КК України "Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань".

У абсолютній більшості рішень – затверджується угода про визнання винуватості, а також провадиться звільнення від відбування покарання з іспитовим строком.

Важливо знати: Якщо ви підписані на такий Тelegram-канал, який здійснює відповідне поширення, то жодної відповідальності за це не передбачено!