Затримання адвоката співробітниками ТЦК: реакція Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності

Дата: 09.05.2024 20:37

На засіданні Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності обговорили ситуацію щодо незаконного затримання на Одещині працівниками ТЦК адвоката, який прибув до підзахисного для надання безоплатної правової допомоги у кримінальному провадженні.

Деталі повідомив Голова Комітету  правоохоронної діяльності Сергій Іонушас.

Як повідомив нардеп його та колег правки в закон про мобілізацію, які передбачали бронювання адвокатів, депутати не підтримали.

Як наслідок, відбувся яскравий приклад керованого процесу усунення неугодного адвоката і позбавлення особи захисту, гарантованого державою.

Зухвале порушення гарантій адвокатської діяльності - Стаття 62 Конституції України та ст. 23 Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" — забороняють будь-які втручання чи перешкоди здійсненню адвокатської діяльності.

Зухвале порушення права на захист - Ст. 374 КК України — недопущення захисника, грубе порушення права підозрюваного, обвинуваченого на захист, вчинені за попередньою змовою групою осіб.

ТЦК перетворюється на каральний орган, - зазначив Сергій Іонушас.

"З таким підходом скоро ми повернемось до радянських репресій "без суду і слідства" та "розстрільних трійок". Ми вважаємо це неприпустимим!" - додав Голова комітету ВРУ.

Комітет направив ряд звернень до Офісу Генерального прокурора і розбиратиме цю ситуацію, а також готувати пропозиції недопущення порушень права людини на захист.