Онлайн-медіа звільнятимуться від відповідальності за негативні коментарі читачів під новинами про посадовців, якщо вони видалять їх протягом 3 днів з моменту отримання ухвали суду або скарги чи припису Нацради.
Відповідний законопроект № 11321, за ініціативи голови Комітету ВРУ з питань свободи слова Ярослава Юрчишина прийняла Верховна Рада.
Як зазначає Судово-юридична газета, документом було уточнено норму статті 117 ЗУ «Про медіа». У ній встановлено, що суб’єкти у сфері онлайн-медіа звільняються від відповідальності за поширення недостовірної інформації, а також інформації, заборона поширення якої передбачена статтями 36, 42 та 119 цього Закону, якщо така інформація була поширена користувачами у розділах для коментування чи розміщення користувацьких публікацій на веб-сайті чи веб-сторінці такого медіа, за умови що суб’єкт у сфері онлайн-медіа обмежив доступ до такої інформації впродовж 3 робочих днів з моменту отримання відповідної скарги чи припису Національної ради або ухвали про відкриття відповідного провадження судом.
Отже, до чинної редакції ч. 4 ст. 117 додається норма про те, що медіа повинно видалити коментарі протягом 3 днів з дня отримання ухвали суду.
При цьому Велика Палата Верховного Суду наголошувала, що негативна інформація, поширена про особу, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного (презумпція добропорядності).
"Відтепер журналісти, які працюють за цивільно-правовими договорами як ФОПи, отримають такий самий правовий захист, як і штатні медійники. Закон також уточнює умови звільнення медіа від відповідальності при цитуванні посадовців – тепер дозволено не лише дослівне відтворення, а й переказ без спотворення суті", - прокоментували зміни у НСЖУ.