історії війни

За виявлений мужність та героїзм адвокат, полковник ЗСУ Ігор Сєрков отримав чергову заслужену нагороду

Дата: 15.05.2024 10:26

24 лютого 2022 року в перші години збройної агресії російської федерації проти України Сєрков Ігор після оголошення в країні військового стану, без усіляких повісток та сповіщень, незважаючи на законні підстави відстрочки від мобілізації, проявляючи тверду патріотичну громадянську позицію та являючись офіцером запасу ЗСУ прибув до Святошинського районного у м. Києві ТЦК та СП.

ІСТОРІЇ ВІЙНИ: початок окупації Маріуполя, знищений дім та евакуація на вільну територію

Дата: 14.10.2023 14:23

Повномасштабна війна застала Надію в Маріуполі. ЇЇ сім’я переїхала туди з Донбасу і вони налагоджували нове життя на новому місці – нова робота, нові друзі, зробили ремонт в новій квартирі і те, що відбулось 24 лютого 2022 року стало повною несподіванкою.

«Я ніколи не могла подумати, що у 21 столітті здавалося б цивілізована країна може напасти на сусідню державу. Я до останнього в це не вірила» - розповіла Надія.

ІСТОРІЇ ВІЙНИ: Старий Салтів на Харківщині після звільнення від «руського міра» (фото- відео- репортаж)

Дата: 27.07.2023 11:38

На початку травня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що до смт. Старий Салтів що на правому березі Печенізького водосховища у Вовчанському районі Харківської області зайшли наші військові і з боями почали звільнення населеного пункту, яке було окуповане з початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну.

Рік повномасштабної війни: 365 днів незламності у фотографіях

Дата: 24.02.2023 16:08

З початку повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну було започатковано проект "Історії війни", де ми збирали історії та розповіді людей, яких війна торкнулась безпосередньо - хто пережив окупацію, втратив рідних, постраждав від російської агресії, залишився без житла, а також тих, хто став на захист Батьківщини.

ІСТОРІЇ ВІЙНИ: через небезпеку обстрілів у Миколаєві діти вимушені жити у підвалах

Дата: 24.01.2023 11:29

З початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну Миколаїв опинився майже на лінії фронту і, незважаючи на контрнаступ українських сил оборони на херсонському напрямку, місто постійно перебуває під загрозою ракетних обстрілів.

Через небезпеку атак з повітря багато миколаївців, в тому числі і дітей, фактично живуть у бомбосховищах та самостійно облаштованих укриттях.

ІСТОРІЇ ВІЙНИ: як живуть люди там, де нещодавно проходила лінія фронту - фото, відео репортаж з Миколаївщини

Дата: 23.12.2022 09:24

Населений пункт у Миколаївській області довгий час перебував на лінії фронту, під постійними обстрілами російських загарбників.

За цей час селище було майже повністю зруйноване, не залишилось жодного непошкодженого будинку.

На момент зйомок там проживало чуть більше двохсот людей. Живуть в підвалах та розбитих домівках, електроенергії немає, опалення, вода та інші умови для життя теж відсутні. 

Виживати в таких умовах мешканцям допомагають волонтери, міжнародні організації, а також місцева влада.

ІСТОРІЇ ВІЙНИ: окупанти вбили рідню та зруйнували життя – жахлива історія родини з Київщини

Дата: 11.12.2022 20:11

Ця історія, яку розповів редактору ресурсу "ПОРАДИ ЮРИСТА" Ігор Палець, про події початку повномасштабної війни і наступу російських окупантів на Київщину, коли їх будинок опинився в епіцентрі бойових дій і в результаті ворожого обстрілу Ігор втратив рідних, а сам залишився інвалідом.

На початку 2020 року Ігор з сім’єю переїхав жити в заміський будинок у Вишгородському районі Київської області, який вони всією родиною будували майже 30 років. 

Що відбулося після 24 лютого 2022 року Ігор згадує через майже 9 місяців потому.

ІСТОРІЇ ВІЙНИ: злочини рашистів під час облоги Чернігова - розповідь місцевого мешканця

Дата: 05.12.2022 14:43

Чернігів перебував у облозі російських військ з 24 лютого по 1 квітня включно. Протягом цього часу агресори щоденно наносили по місту ракетні та авіаційні удари, здійснювали артилерійські обстріли.

Про життя міста під час облоги та злочини російських військових розповів місцевий мешканець, політичний аналітик та публіцист Андрій Подвербний, який в той час особисто фіксував всі події.

ІСТОРІЇ ВІЙНИ: звільнений Ізюм на Харківщині в обличчях людей (фото-відео репортаж)

Дата: 25.11.2022 15:11

Життя в Ізюмі на Харківщині після деокупації вкрай тяжке але вільне.

Попри відсутність елементарних побутових умов, зруйновану комунальну інфраструктуру і нехватку продуктів харчування місто після звільнення оживає і відчувається відносна безпека.

На зроблених восени світлинах відображена біль, втома та страх від пережитого в окупації але є і усміхнені обличчя дітей та надія в очах дорослих.

Фото Ольга Сошенко.

Підписка на історії війни