Кабінет міністрів України затвердив умови угоди з зобов'язаннями, в результаті якої американський Federal Financing Bank (FFB) надасть 40-річну позику на суму до $20 млрд згідно з раніше погодженою G7 ініціативою виділення Україні $50 млрд за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Так, у постанові уряду № 1388 від 6 грудня сказано:
"Кошти за позикою надаються шляхом переказу до Фонду фінансового посередництва зі сприяння залученню ресурсів для інвестування в зміцнення України (Facilitation of Resources to Invest in Strengthening Ukraine Financial Intermediary Fund), заснованого Світовим банком 10 жовтня 2024 р., на користь держави".
Відповідна угода здійснюється шляхом укладення договору купівлі сертифіката (Certificate Purchase Agreement) між Україною як позичальником, FFB та Агентством з міжнародного розвитку США (USAID), а також договору гарантії та погашення позики (Loan Guarantee and Repayment Agreement) між Україною та USAID і випуску Україною в особі Мінфіну як позичальника сертифіката заборгованості (Certificate of Indebtedness) на користь FFB, забезпеченого гарантією USAID.
На суму позики нараховуються відсотки за ставкою 1,3% річних + поточна середня ставка за річними казначейськими зобов'язаннями США, а виплата їх і погашення здійснюються за рахунок доходів, отриманих від заморожених активів рф.
Нагадаємо, у червні цього року учасники саміту G7 в Італії досягли політичної угоди щодо використання доходів від заморожених активів росії для допомоги Україні. Мова йшла про передачу $50 млрд до кінця 2024 року. Передбачається, що США виділять приблизно $20 млрд, ЄС - приблизно $20 млрд, Японія - $3,1 млрд, а Британія - $3 млрд.
У МВФ підкреслили, що якщо війна закінчиться наприкінці цього року, то із зазначених $50 млрд для підтримки бюджету знадобиться $33,1 млрд: 2025 року - $19,1 млрд, 2026-го - $9,2 млрд і 2027 року - $4,9 млрд.