Про те, чому потрібно мобілізувати людей з судимістю та засуджених за корупційні злочини, розповів міністр юстиції України Денис Малюська в інтерв'ю "РБК Україна".
Він підкреслив, що це несправедливо, що такі люди не несуть відповідальності за захист Батьківщини.
Так, щодо питання мобілізації засуджених Денис Малюська пояснив, що варто починати не з засуджених, а з тих, у кого є судимість. Це ті люди, які вже вийшли з в'язниці, або навіть ніколи туди не потрапляли. За законом вони не можуть бути мобілізованими. Тобто особи, які мають судимість, не підлягають військовому обліку.
Це на думку міністра найпростіше і найочевидніше, що треба виправляти. Тут нема питання небезпеки для людей, адже вони ходять по вулицях, спілкуються з нами.
"Чому вони не йдуть в армію та не виконують обов’язок захищати Батьківщину, я не розумію. Тим паче величезна кількість з них бажає це робити" - додав Малюська.
Вцілому, за словами міністра юстиції, суть проблеми полягає в застарілості норми про мобілізацію людей з судимістю. На початку повномасштабного вторгнення рф військове законодавство не було повною мірою готове до тих викликів, з якими стикнулося. Тому протягом воєнного стану Верховна Рада адаптувала значну частину законодавства у цій сфері до нових реалій, однак до мобілізації людей з судимістю та засуджених за корупцію поки не дійшли.
"У нас все військове законодавство на початок повномасштабного вторгнення не було готове повністю до тих проблем, які ми маємо. Відповідно, лише під час воєнного стану Верховна Рада адаптувала до реалій значну частину військового законодавства. Цю норму поки не встигли. Я переконаний, що армія в теперішніх умовах може приймати багатьох, якщо не всіх", - зауважив Малюська.
Він додав, що до армії можна мобілізувати багато категорій громадян, які мають судимість або відбувають покарання у в'язниці. До уваги варто брати саме важкість вчиненого ними злочину, а що стосується корупціонерів - їх можна абсолютно спокійно відправляти воювати без жодних проблем.