Критично важливо притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини і злочини проти людяності в Україні, - професор Девід М. Крейн під час презентації звіту GAN UTF

Дата: 16.06.2022 11:24

Під час презентації Звіту Global Accountability Network Ukraine Task Force (GAN UTF) щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності та агресії, вчинених Російською Федерацією проти України, яка відбулася 10 червня,  професор Девід М. Крейн, засновник Global Accountability Network, засновник та Головний прокурор Спеціального суду ООН у Сьєрра-Леоне зазначив, що напрацювання Звіту допоможуть притягувати Російську Федерацію до відповідальності.

Практичний досвід професора Крейна щодо притягнення до відповідальності Чарльза Тейлора, Президента Ліберії, було покладено в основу збору доказів та обгрунтування вини вищого політично-військового керівництва Російської Федерації та особисто Владіміра Путіна за злочини в Україні.

Звіт, підготовлений GAN UTF, буде продовжувати еволюціонувати за підтримки АПУ та NYSBA International. Анна Огренчук, Президентка Асоціації правників України, зауважила, що ключовим завданням юридичної спільноти є застосування всіх правових механізмів для притягнення до відповідальності РФ. Едвард К. Ленсі, співголова Робочої групи NYSBA International щодо України, наголосив, що світ об’єднався у підтримці України та у зборі доказів злочинів РФ, однак важливо пам’ятати, що, не дивлячись на величезний масив інформації, всі процеси збору та аналізу доказів повинні відповідати стандарту доказування, а самі докази –  належними та допустимими.

Захід організовано Асоціацією правників України спільно з Global Accountability Network, NYSBA International та Проєктом ЄС «Право-Justice».

Переглянути презентацію Звіту можна за посиланням.