МОЗ

Чи можна залишитися в реанімації з рідною людиною - роз'яснення МОЗ

Дата: 08.04.2024 17:23

Реанімації є відкритими для родичів чи знайомих пацієнтів. Вільний доступ затверджено наказом МОЗ ще у 2016 році.

У вимогах до багатьох медичних пакетів, за якими НСЗУ укладає договори з медичними закладами, прописано окремим пунктом забезпечення права пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, на допуск до них відвідувачів 24/7 в будь-який день тижня згідно з правилами, визначеними чинними нормативно-правовими актами.

Хто потребує стороннього догляду за наявності інвалідності - роз’яснення МОЗ

Дата: 11.02.2024 19:29

Через порушення функцій організму внаслідок хвороби чи травми деякі люди з інвалідністю не можуть пересуватися і обслуговувати себе і потребують стороннього догляду.

Хто потребує такого догляду роз'яснили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Медична евакуація: як військовослужбовцю потрапити на лікування до спеціалізованих клінік Європи?

Дата: 09.02.2024 20:40

В умовах повномасштабної війни щодня зростає кількість травмованих та поранених українців, які потребують спеціалізованої медичної допомоги та подальшої реабілітації.

МОЗ разом із міжнародними партнерами евакуюють постраждалих українців на лікування за кордон завдяки механізму медичної евакуації (MedEvac). До клінік Європи евакуюють цивільних та військових зі складними травмами, опіками та хронічними захворюваннями.

Які сервіси будуть впроваджені у сфері охорони здоров'я в Україні у 2024 році

Дата: 22.01.2024 17:57

В Україні вже більше 6 років триває цифровізація послуг охорони здоров’я, що дозволяє лікарям і пацієнтам користуватися зручними сервісами.

На зустрічі представників МОЗ, НСЗУ та асоціації розвитку інформаційних систем з представниками ЗМІ було презентовано роботу вже впроваджених проектів і анонсовано плани щодо розвитку цифровізації охорони здоров’я на 2024 рік.

Екстрена медична допомога: що це, коли надається, а також чи потрібно за неї платити?

Дата: 17.01.2024 10:19

Екстрена медична допомога — це термінові дії  медичних працівників, спрямовані на порятунок  життя та здоров’я людини, яка перебуває у невідкладному стані, спричиненому хворобою чи травмою.

Викликати бригаду екстреної медичної допомоги можна за номером 103.

Пацієнти отримують усю екстрену медичну допомогу безоплатно! 

У МОЗ наголосили, що вимагати в пацієнтів оплату за надану допомогу заборонено!

Як отримати лікарняний при симптомах ГРВІ або COVID-19 без особистого відвідування лікаря?

Дата: 12.01.2024 18:17

Пацієнтам із симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ на період дії воєнного стану можна оформити тимчасову непрацездатність на п’ять календарних днів дистанційно. У разі, якщо дію медвисновку про тимчасову непрацездатність потрібно буде продовжити на період понад п’ять календарних днів, пацієнт обов’язково повинен буде з’явитися на особистий прийом до лікаря.

Про це повідомляють у МОЗ України

З якими травмами внаслідок війни пацієнти можуть поїхати на лікування за кордон?

Дата: 11.01.2024 11:00

Українці, які зазнали складних травм внаслідок російської збройної агресії, мають можливість отримувати лікування за кордоном.

Медичні послуги для них надаються в межах тимчасового захисту (Директива Ради 2001/55/ЄС від 20 липня 2001 року). За аналогічним механізмом, яким наразі користуються українці, які виїхали на проживання до країн ЄС після 24 лютого 2022 року.

З якими травмами пацієнти можуть поїхати на лікування за кордон?

У МОЗ надали рекомендації кому і коли потрібно надівати медичну маску

Дата: 09.01.2024 14:37

Медичні маски, дотримання дистанції та “локальний карантин” в окремих містах чи областях – це базові протиепідемічні та профілактичні норми, які попри скасування загальнонаціонального карантину через COVID-19 діють в Україні на постійній основі. 

Про це нагадали у МОЗ.

Як повідомляється, такі заходи можуть застосовувати в областях чи окремих районах, містах, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу. Він вираховується в залежності від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій. 

Проходити ВЛК стане простіше: відтепер медзаклади можуть обмінюватися документами з військовими частинами і ТЦК

Дата: 01.12.2023 17:38

Відтепер медзаклади можуть обмінюватися документами з військовими частинами і ТЦК та СП через систему електронного документообігу.

Як повідомляють у МОЗ, це значно спростить та пришвидшить процес проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для військовослужбовців. 

Підписка на МОЗ