На замітку водіям: через скільки часу після вживання алкоголю можна сідати за кермо?

Дата: 17.09.2023 10:57

Досить часто у водіїв виникає питання: через скільки часу можна сідати за кермо після вживання алкоголю?

В Україні встановлені гранично допустимі показники алкоголю в крові, сечі й видихуваному повітрі - це 0,2 проміле. 

Ступінь алкогольного сп’яніння залежить від багатьох чинників: кількості і міцності випитих спиртних напоїв, обсягу і складу з’їдених продуктів, (https://t.me/ua_lawyer) віку, ваги і статі водія, а також загального стану організму.

Очевидно, що різні спиртні напої мають й різний час виведення їх з організму людини. 

ПИВО

1 пляшка (500 мл) цього слабоалкогольного напою повністю виводиться з організму протягом 2-2,5 годин. 1 літр пива виводиться з організму через 4,5-5 годин. 1,5 літри пива повністю виведуться з організму за близько 7 годин.

ВИНО

100 мл буде виводитись з організму приблизно 1,5 години. Для виведення 0,5 л вина потрібно приблизно 7,5 годин. А для повного очищення організму від однієї пляшки вина об’ємом 700 мл потрібно щонайменше 10 годин.

ГОРІЛКА

Після першої дози горілки в обсязі 100 мл рівень алкоголю в крові становить близько 0,8 проміле і буде виводитися протягом 4 годин. Доза горілки в обсязі 300 мл затримається в організмі уже на 14 годин. А після вживання 500 мл горілки керування авто доведеться відкласти, як мінімум, на добу.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Ці показники є приблизними та індивідуальними для кожної людини. Тому, якщо є можливість, значно збільшіть час між вживанням алкоголю та керуванням автомобілем або взагалі - відмовтесь від вживання алкоголю.

Ти ж юрист