Наші вдома! В Україну повернулись 207 бійців, які перебували в російському полоні

Дата: 31.01.2024 14:54

Наші – вдома. 207 хлопців повернулись із російського полону.

Президент України Володимир Зеленський повідомив про черговий обмін полоненими.

"Повертаємо попри все. Пам’ятаємо про кожного й кожну в полоні. Воїни та цивільні. Маємо повернути всіх. Працюємо над цим. Зараз – чергова класна робота команди України. Буданов, Єрмак, Усов, Малюк, Клименко – молодці!" - прокоментував Зеленський.

Серед тих хто повернувся - воїни ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, Нацполіції - рядові, сержанти та офіцери. 

Як зазначив Голова Офісу президента Андрій Єрмак, серед звільнених багато оборонців Маріуполя, військових, що були на «Азовсталі», острові Зміїний, Донецькому, Запорізькому, Харківському, Луганському, Херсонському та Сумському напрямках. 

"Це другий великий обмін після тривалої перерви. І ми продовжуємо роботу та виконання задачі Президента - повернути всіх" - додав Голова ОП. 

Єрмак подякував Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими за роботу та зауважив, що багато людей ще залишаються в полоні і всі працюють над тим, щоб вони були вдома.

Омбудсмен Дмитро Лубінець в свою чергу зазначив, що це вже 50-й обмін полоненими.

Працівники Офісу омбудсмена перебувають на місці здійснення обміну аби проконтролювати дотримання прав людини, відповідно до міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій. 

"Україна вкотре підтверджує своє прагнення повернути всіх своїх громадян на рідну землю і працює у цьому напрямку" - написав Дмитро Лубінець. 

Нагадаємо, представники росії після сбиття літака Іл-76 у Білгородській області, запевняли, що на борту перебували саме українські військовополонені, яких везли на обмін, а також що після цього інциденту ніякої мови про подальші обміни бути не може. 

обмін полоненихобмін полоненихобмін полонених