Національні органи влади зобов'язані забезпечити достатній захист життя особи під вартою

Дата: 04.10.2023 15:05

Правова позиція ЄСПЛ у справі «AINIS AND OTHERS v. ITALY» від 14.09.2023, заява № 2264/12 https://cutt.ly/GwbQml3a

Заявники скаржилися на те, що органи влади не вжили належних заходів для захисту життя члена їхньої сім’ї, який помер від передозування наркотиками під час тримання під вартою в поліції за підозрою у вчиненні злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів.

ЄСПЛ підкреслив, що особи, які тримаються під вартою, перебувають у вразливому становищі, і органи влади зобов'язані нести відповідальність за поводження з ними.

Суд постановив, що в деяких випадках, таких як тримання під вартою в поліцейських відділах, навіть якщо не встановлено, що органи влади знали або повинні були знати про будь-який ризик життю заарештованої особи, існують певні базові запобіжні заходи, яких співробітники поліції повинні вживати в усіх випадках, щоб звести до мінімуму будь-який потенційний ризик для здоров'я і благополуччя заарештованої особи.

У цій справі, беручи до уваги факти, які були відомі органам влади, а також той факт, що заарештованому не було надано жодної медичної допомоги, а його особу не було перевірено після прибуття до поліції, органи влади повинні були проявити підвищену увагу під час нагляду за ним.

З огляду на це Суд дійшов висновку, що Уряд не зміг переконливо довести, що органи влади забезпечили арештованому достатній та розумний захист його життя.

Відповідно, має місце порушення ст.2 Конвенції.

ZakonOnline