По справі Шеремета поліція оприлюднила результати експертизи вилученої міни

Дата публікації: вт, 12/24/2019 - 10:21

Як повідомляє управління комунікації Нацполіції при підриві автомобіля Павла Шеремета використовувалася аналогічна речовина, рештки якої знайшли у вилученій в підозрюваного Андрія Антоненка міні.

Зокрема, такий висновок зробили слідчі, отримавши результати вибухотехнічної експертизи. Дослідження проводили фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України. 

Відповідно до висновку експертів, вилучений під час обшуку у підозрюваного речовий доказ є кустарним способом вихолощеною промислово виготовленою бойовою протипіхотною осколковою міною направленої дії МОН-50. 

Корпус вилученої МОН-50 виготовлено у 1987 році на заводі «Дунаріт» (партія 36) у місті Русе (Болгарія). Даний корпус МОН-50 був споряджений вибуховою речовиною ПВВ 5-А на «Самарському заводі вибухових речовин» у 1987 році (партія виготовлення корпусу 40).

У корпусі міни фахівці знайшли залишки вибухової речовини на основі гексогену. Саме цей матеріал і був в основі саморобних вибухових пристроїв, за допомогою яких скоїли замах на вбивство косівського підприємця та підірвали авто журналіста Павла Шеремета. 

На корпусі та всередині досліджуваного предмета експерти також виявили змішані біологічні сліди. Тож додатково фахівці встановлюватимуть їх належність.

Як повідомляється підозрюваний відмовився пояснювати походження та мету зберігання вилученого предмета, посилаючись на норми ст. 63 Конституції України. Окрім того, затриманий відмовився від проведення слідчих експериментів і надання показань.

відео / фото