Нардепу Іллі Киві оголосили підозру через бійку в ресторані

Дата публікації: пт, 04/03/2020 - 23:50

Народному депутату від “ОПЗЖ” Іллі Киві 3 квітня оголосили підозру через напад на чоловіка у ресторані в центрі Києва.

Про це “Слідству.Інфо” повідомив керівник одного з департаментів Офісу Генпрокурора Олександр Панов.

“Сьогодні народному депутату Іллі Киві оголошено підозру в умисному заподіянні важкого тілесного ушкодження”, — повідомив Олександр Панов.

Мова йде про бійку в одному з ресторанів у центрі Києва, яка відбулася 22 січня. Тоді нардеп Кива вдарив головою в обличчя іншого чоловіка. Як тоді повідомили в ЗМІ, від удару постраждав ветеран війни на Донбасі Михайло Майнман.

За словами Панова, після цього Киву неодноразово викликали в ДБР для вручення підозри — зокрема, 28 лютого та 2 березня, однак той так і не з’явився. Також у прокуратурі намагалися через суд змусити Киву прийти для вручення підозри, однак судді відмовили. Тоді Киву спробували викликати для вручення підозри ще раз —на 6 квітня. Однак оголосити підозру йому вдалося лише сьогодні, коли він прийшов у Офіс Генерального прокурора.

“Оскільки народний депутат відмовився отримати в руки будь-яке повідомлення, розписуватися у повідомленні про підозру, йому оголосили це повідомлення під відеозапис”, — каже Панов.

Сам Кива в ефірі одного з телеканалів заявляв, що він приходив на прийом до генпрокурора Ірини Венедіктової. Однак там його начебто зустрів “спецназ ДБР”, де йому “намагалися вручити підозру”.

“Сьогодні в 10:00 я, як народний депутат, прийшов до Офісу Генпрокурора, щоб дізнатися, коли Ірина Венідіктова підпише підозру Петру Порошенку і вбивці Сергію Стерненку”,  — повідомляв Кива.

Також нардеп заявляв, що він не є підозрюваним, бо відмовився підписувати документ. Однак, за словами правоохоронця, Кива сказав неправду.

“Він набуває статусу (підозрюваного) з моменту повідомлення йому про підозру. Якщо особа не хоче отримувати сам текст повідомлення або розписуватися в цьому повідомленні, це його право. Ніхто не порушував його процесуальні права”, — сказав Панов.

Нагадаємо, наприкінці січня 2020 року з’явилося відео, як народний депутат від “Опозиційної платформи — За життя” Ілля Кива вдарив головою в обличчя ветерана АТО. Згодом також стало відомо, що Кива після цього звернувся в поліцію, заявивши, що на нього напали.

відео / фото