Виток персональних даних громадян: ДБР підозрює посадовців МВС та ДМС

Дата публікації: чт, 05/14/2020 - 10:02

Слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань розпочали досудове розслідування за фактом витоку інформації, що містила персональні дані громадян України та була розповсюджена в одному із анонімних телеграм каналів.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

За попередньою інформацією, до витоку персональних даних можуть бути причетні посадові особи Головного сервісного центру МВС України та Державної міграційної служби.

Досудове розслідування розпочато за фактами перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованого збуту або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації, що заподіяло істотну шкоду, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365 та ч. 2 ст. 361-2Кримінального кодексу України).

Нагадаємо, декілька днів тому значного розголосу набула інформація, щодо телеграм боту, який розповсюджує персональні дані мільйонів українців, зокрема посвідчення водія, паспортні дані, фото, ідентифікаційні номери, адреси, телефони.

За одною із версій витік даних міг статися через додаток "ДІЯ", однак у Мінцифри спростували таку вірогідність.

відео / фото