Нові правила фіксації перевищенні швидкості: депутати ініціювали зміни до КУПАП та ЗУ "Про дорожній рух"

Дата: 23.02.2024 22:02

У Верховній Раді України було зареєстровано проєкт закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та закону «Про дорожній рух», ціллю якого називають підвищення безпеки на дорогах.

Документ підготовлено нардепами від партії «Слуга народу» за участі представників Міністерства внутрішніх справ і Нацполіції.

У разі прийняття законопроєкту, ЗУ «Про дорожній рух» передбачатиме нові правила автоматичної фіксації порушень на дорозі, серед яких:

  • перевищення максимально дозволеної швидкості;
  • проїзд відрізка дороги з перевищенням швидкості;
  • проїзд на заборонний сигнал світлофора;
  • порушення правил паркування;
  • порушення, пов’язані з рухом і зупинкою на смузі для громадського транспорту;
  • виїзд на смугу руху зустрічного транспорту;
  • проїзд через залізничні переїзди;
  • виїзд і їзда пішохідними зонами.

Зміни до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) щодо швидкісних обмежень передбачають відповідальність для водіїв не тільки за перевищення швидкості на 20+ км/год, але й за подолання певної ділянки з перевищенням середньої швидкості, передбаченої для конкретної дороги.

Так, для процедура визначення порушення правил щодо швидкості руху базуватиметься на обчисленні середньої швидкості транспортного засобу на певному відрізку дороги. Це обчислюється як відстань, пройдена авто, поділена на час, необхідний для цього. Тобто, отримана середня швидкість вважатиметься порушенням тоді, коли вона перевищує встановлену на ділянці норму.

Для визначення середньої швидкості руху задіють спеціальні фото- та відеопристрої,  які працюватимуть за схемою «відстань/час». Фіксація показників відбуватиметься не менше ніж в двох контрольних зонах.

Автори законопроєкту стверджують, що впровадження вищезазначених нововведень сприятиме мінімізації ДТП на автошляхах України та забезпечить ефективне виявлення правопорушників.