У Верховній раді пропонують змінити правила для військовозобов’язаних.
Зокрема, було зареєстровано проект закону № 10209 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мудрої мобілізації та забезпечення оптимальної боєздатності військових підрозділів під час воєнного стану".
Основні положення документу:
- Військовозобов’язаних, які офіційно не працюють та не мобілізовані до війська, хочуть задіяти у відновленні постраждалої інфраструктури.
- Мобілізувати хочуть лише тих військовозобов’язаних, які письмово погодяться захищати Батьківщину та мають відповідні морально-вольові риси.
- Військовозобов’язаних, які мають відстрочку або бронювання – зможуть мобілізувати. Це стосується лише тих, які два і більше роки працювали у держорганах на посадах, що передбачали використання зброї.
- Військовозобов’язаним під час воєнного стану дозволять змінювати місце реєстрації, однак необхідно буде протягом трьох днів сповістити про це ТЦК та СП.
- Граничний вік перебування на військовій службі в умовах воєнного стану хочуть скасувати. Тобто, за власним бажанням військові зможуть служити далі.
- Призовники та військовозобов’язані зможуть на тиждень покидати місце проживання та не сповіщати про це ТЦК та СП.
- У період дії воєнного стану спільним наказом МОУ та відповідного правоохоронного органу у розпорядження ГШ ЗСУ (у тому числі для забезпечення ротації для призваних на військову службу під час мобілізації військовослужбовців, які служать без ротації понад 6 місяців) можна переводити до 30% особового складу правоохоронного органу (в частині посад, які передбачають дозвіл на носіння (використання) вогнепальної зброї) терміном до 6 місяців на правових засадах призову на військову службу під час мобілізації.
"У цілому треба робити акцент на підсилення підтримки та мотивації для тих, які стали на захист Вітчизни, і на роботі з тими, які потенційно можуть поповнити ряди Збройних Сил України, а не ганебно ганятися і намагатися погрозами та примусом заганяти в Армію невмотивованих, які з різних причин не можуть/хочуть служити/воювати (при цьому ще й створюючи приємну для ворогів картинку). Нам дуже потрібна “мобілізація здорового глузду", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.