Польща

Українцям у Польщі додатково виплатять по 300 злотих підтримки на дітей

Дата: 28.06.2022 22:00

З 1 липня у Польщі стартує прийом заявок на програму "Добрий старт", якою можуть скористатися українці.

Як повідомляє "Сегодня" з посиланням на урядовий портал Польщі, програма передбачає 300 злотих (1994 грн) на шкільний стартовий набір для кожної дитини, яка навчається.

Заявки можуть подавати усі, незалежно від рівня доходу. Є можливість зробити це онлайн.

У Польщі відміняють безкоштовний проїзд для українських біженців

Дата: 26.06.2022 15:13

Безкоштовний проїзд для громадян України територією Польщі буде діяти до четверга, а з п’ятниці поїздки відбуватиміться за загальними правилами.

Про це повідомив польський перевізник.

Безкоштовний проїзд для громадян України у 2-му класі поїздів економ категорій TLK та IC були впроваджені перевізником PKP Intercity - першим залізничним перевізником, який надав таку можливість. За останні дні червня послугами PKP Intercity скористалося понад 2,3 мільйона громадян України.

Нова допомога від німецького фонду у 700 злотих для біженців у Польщі: як отримати?

Дата: 20.06.2022 13:28

Українські біженці, які перебувають у Польщі, можуть отримати додаткову грошову допомогу від німецької благодійної організації Diakonie Katastrophenhilfe. Виплати розраховані мінімум на три місяці. Гроші отримуватимуть всі члени сім'ї.

Хто може претендувати на допомогу та які документи потрібні пише ukrayina.pl.

Польща з липня припиняє виплату щоденної допомоги українським біженцям

Дата: 04.06.2022 23:35

Польща виплачуватиме допомогу українським біженцям у 40 злотих на день тільки до 1 липня.

Про це пише Rzeczpospolita з посиланням на повідомлення заступника міністра внутрішніх справ Польщі та уповноваженого польського уряду у справах біженців Павела Шефернакера.

Зокрема, Шефернакер зазначив, що польський уряд із 1 липня припинить виплати по 40 злотих на день (близько 276 грн) на харчування та проживання українських біженців.

Центр Дія.Бізнес: вимушені переселенці зможуть скористатися послугами у Варшаві

Дата: 14.05.2022 12:30

Понад 3 млн українців через повномасштабну війну виїхали до Польщі, яка прийняла найбільшу кількість українських вимушених переселенців.

На численні запити Мінцифра, Мінекономрозвитку та технологій Польщі, Польська агенція інвестицій та торгівлі за підтримки компанії Mastercard відкривають центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Варшаві.

У центрі Дія.Бізнес у Варшаві українці зможуть:

Польща шукає рішення для працевлаштування українських біженців

Дата: 13.05.2022 21:11

У Польщі запрацювала ініціативна група, завданням якої буде аналіз ситуації з українськими біженцями та пошук шляхів вирішення проблеми їхнього працевлаштування. Члени групи, представники експертної спільноти, бізнесу та держапарату, вже представили прототип дорожньої карти. Зокрема уряду пропонується виділити з бюджету додаткове фінансування для тих підприємств, які найматимуть на роботу українських біженців.

В’їхати до Польщі за внутрішнім паспортом України можна лише раз – консул

Дата: 01.05.2022 09:43

Польща дозволяє українцям в’їжджати до своєї країни за внутрішнім паспортом, але зробити це можна лише один раз. Кожному, хто перетнув кордон Польщі після 24 лютого, автоматично було надано статус тимчасового захисту.

Про це в ефірі інформаційного Марафону повідомив Генеральний консул України у Вроцлаві Юрій Токар.

Допомога, робота, дитсадок: для українських переселенців в Польщі створили інформаційні ресурси

Дата: 24.04.2022 16:28

МЗС в України спільно з Інститутом когнітивного моделювання та командою Romanuke створили сайт, завдяки якому громадяни України, які через війну виїхали до Польщі, можуть отримувати усю необхідну інформацію про виїзд, документи, безкоштовну допомогу, тощо.

Також запрацював аналогічний чат бот UAHelpBot. 

Скільки переселенців з України працевлаштувалося в Польщі і як на це відреагував ринок праці

Дата: 23.04.2022 15:26

За два місяці війни вже 77 тисяч українських переселенців працевлаштувалися на роботу в Польщі завдяки спеціальному закону, який дає спрощений доступ до ринку праці.

Як повідомляє аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на дані Міністерства родини і соціальної політики Польщі розподіл по галузям виглядає наступним чином:

В Польщі спростили правила безкоштовного користування поїздами для українців

Дата: 09.04.2022 16:42

Польська залізниця спрощує правила безкоштовного користування поїздами на своїй території для українців.

Відтепер українці, які не мають закордонного паспорта або номера PESEL, але мають квиток на поїзд від Укрзалізниці, оформлений в Україні для проїзду в Польщу, можуть надавати його для оформлення безкоштовних проїздних документів територією Польщі.

Підписка на Польща