Польща

Блокада перевізників на польському кордоні: Україна та Польща готують позови до мітингарів щодо відшкодування збитків

Дата: 20.11.2023 09:41

Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг польських перевізників.

Про це заявив віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників АсМАП Володимир Балін в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Шаг за шагом: как оформить PESEL в Польше

Дата: 07.11.2023 10:42

Любой иностранец, проживающий в Польше в 2023 году может зарегистрироваться по месту пребывания. Для этого необходимо получить электронный номер PESEL. Эта  аббревиатура означает — "Универсальная электронная система идентификации населения". 

Для того чтобы оформить идентификационный номер, нужно подать заявление.   Узнайте о том, что нужно чтобы сделать песель, а также о том, что дает pesel.

ДТП у Польщі: який порядок дій та що робити якщо попали в дорожньо-транспортну пригоду?

Дата: 31.07.2023 16:47

За даними радіо RMF FM, зараз у Польщі на постійній основі проживає близько 1,3 мільйона громадян України, а 1,5 мільйона біженців подали заявки на отримання номера PESEL.

Тому "Адвокат права" роз'яснює законодавство Польщі та розповідає деталі при дорожньо-транспортній пригоді.

У Польщі усі дорожньо-транспортні випадки поділяються на дві групи:

Допомога українцям в Польщі: умови призначення доплат до пенсій українцям та новий вид фіндопомоги

Дата: 17.06.2023 14:17

Сплата внесків до Фонду соціального страхування у Польщі не відкриває автоматично іноземцям шлях отримання доплат до мінімальної пенсії за віком.

Про це повідомив представник ZUS у Польщі Павло Жебровський, пише Yavp.pl.

У Польщі продовжили тимчасовий захист для громадян України - опубліковано Закон

Дата: 13.06.2023 15:12

Президент Польщі Анджей Дуда підписав Закон, який вносить зміни до закону про допомогу громадянам України у зв’язку з російською агресією. Документ вже опубліковано і з ним можна ознайомитися за посиланням

Внесеними змінами продовжується термін легального перебування українців у Польщі, які прибули на територію країни з 24 лютого 2022 року. Термін перебування продовжено до 4 березня 2024 року (раніше до 24 серпня 2023 року).

Де українці можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу у Польщі

Дата: 29.05.2023 13:31

Українські шукачі притулку у Польщі відповідно до законів цієї країни мають право на безкоштовну юридичну допомогу.

Як повідомляє Мінреінтеграції отримати таку допомогу можна в наступних організаціях:

1. Координаційний Центр Юридичної Допомоги. Центр надає безкоштовну юридичну допомогу особам, змушеним покинути свої країни та шукати захисту у Польщі через війни й переслідування.

Адреса: ul. Towarowa 25A, 00-869 Warszawa.

Українців у Польщі почали позбавляти статусу біженців та відповідних пільг

Дата: 24.05.2023 15:56

Після початку повномасштабної російської агресії багато українців стали біженцями в Польщі, але останнім часом почастішали випадки, коли українців там позбавляють статусу біженця. Проблеми виникають після виїзду до України, навіть якщо йдеться про короткий період. Відповідно до законодавства, вибуття з Польщі не повинне перевищувати 30 днів, але фактично ситуація зовсім інша, пише ukrayina.pl.

У Польщі відкрили медцентр для обслуговування українських шукачів притулку

Дата: 17.05.2023 18:06

У Варшаві почав працювати новий Центр медичного обслуговування громадян України, які прибули до Польщі у зв'язку з воєнними діями.

Про це повідомляється на сайті Військового медичного інституту Польщі.

Шукачі тимчасового притулку з України в Центрі можуть пройти діагностику й отримати амбулаторне лікування у межах надання первинної медико-санітарної допомоги. Також надаються деякі види спеціалізованої допомоги, зокрема:  

Українці зможуть вчитись за IT-спеціальностями в університеті Польщі безкоштовно

Дата: 13.02.2023 09:46

Польський ініверситет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві запровадив безкоштовну освітню програму Start IT program.Cisco4Ukraine у сфері IT для підтримки українських переселенців.

Долучитись до курсу зможуть всі українці, які живуть в Україні, Польщі або інших країнах ЄС. Всі курси доступні онлайн  24/7. 

Про це пише dev.ua.

Курси проводяться за двома напрямками: 

Підписка на Польща