Польща розглядає можливість перевірки українських чоловіків, які ухиляються від мобілізації

Дата: 11.01.2024 10:32

У Польщі можуть створити умови для того, щоб ускладнити життя українським чоловікам, які ухиляються від мобілізації і молоді українці, які можуть боротися, поверталися в Україну.

Про це заявив голова Комітету у закордонних справах Сейму Павел Коваль, пише expres.online.

Як зазначив виданню Sestry Коваль, Польща не планує депортувати військовозобов'язаних українців, але при цьому у країні готові створити умови для того, аби вони самі захотіли повернутися додому.

Польський урядовець вважає, що депортувати українців, які на Батьківщині підлягають мобілізації, протизаконно.

"Потрібно задіяти механізми, щоб молоді українці, які можуть боротися, які хочуть воювати, повернулися в Україну. І, на мій погляд, на це також повинні бути скеровані дії країн, де перебуває багато українців. Тобто треба дбати про те, щоб під час отримання дозволів на роботу, продовження терміну перебування, на партнерських засадах відбувалася перевірка, чи люди, які перебувають на території інших країн ЄС, могли б бути мобілізованими в Україні. Це також спустило б пару тим, хто каже, що українці виїхали, замість того, щоб йти і боронити свою країну", — сказав Павло Коваль.

Також нагадаємо, що Консульство України в Лондоні 10 січня оприлюднило інформацію про можливі обмеження для чоловіків на тлі нового законопроекту про мобілізацію в Україні.

У дипломатичному відомстві заявили, що всі чоловіки призовного віку (18-60 років) мають стати на військовий облік за межами України у випадку перебування закордоном довше, ніж три місяці.
При цьому у консульстві прокоментували можливі обмеження для чоловіків призовного віку з надання консульських послуг.