Поправки до законопроекту про мобілізацію передбачають запровадження бронювання для адвокатів

Дата: 04.03.2024 12:15

Законопроект про посилення мобілізації № 10449, передбачає відстрочку від мобілізації для суддів, членів ВРП, ВККС, дисциплінарних інспекторів, а також прокурорів, працівників органів досудового розслідування та правоохоронних органів, але не передбачає бронювання адвокатів. Разом з тим, кримінальні справи без адвокатів розглядати неможливо.

Тому поправки до законопроекту про мобілізацію, подані народними депутатами, передбачають запровадження бронювання для адвокатів, пише "Судово-юридична газета".

Зокрема, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки Роман Бабій вказує, що адвокати теж є складовою системи правосуддя, про що зазначено в Конституції України, і покликані захищати права і свободи громадян у суді. З урахуванням, що працівники державної системи обвинувачення (прокуратура, правоохоронні органи) бронюються, то такий саме підхід має застосовуватися і до системи адвокатури.

Інший член Комітету ВР з питань правової політики Сергій Демченко також пропонує додати до переліку заброньованих адвокатів у зв'язку із тим, що вони є стороною судового процесу і у разі їхньої тотальної мобілізації робота судів буде паралізована.

Пропонують забронювати адвокатів і член Комітету ВР з питань правової політики Ігор Фріс, а також Олександр Бакумов та Анатолій Бурміч (останні з уточненням "крім осіб, стосовно яких припинено або зупинено право на заняття адвокатською діяльністю") та деякі інші нардепи.