повітряна тривога

Що робити, якщо ви опинились під завалом: поради, які можуть врятувати життя

Дата: 16.05.2024 10:37

Коли ворог щодня обстрілює мирні міста, слід бути готовим до будь-якої надзвичайної ситуації.

"Адвокат права" ще раз нагадав поради, як себе поводити у разі якщо ви опинилися під завалами будинку.

Що слід робити?

Рівень української ППО дозволяє не зупиняти країну під час довгих повітряних тривог – Зеленський

Дата: 17.11.2023 20:59

Президент України Володимир Зеленський провів чергову Ставку силового блоку країни.

На Ставці була детальна доповідь міністра оборони щодо наступного року, забезпечення сил оборони та кожного із напрямків – снаряди, зброя, техніка, амуніція. 

Крім іншого Володимир Зеленський дав окреме доручення Міністерству оборони та Генеральному штабу щодо реагування на носіїв «кинджалів», які зупиняють країну на години через повітряну тривогу.

Чи можна звільнити працівника, який був відсутній через повітряну тривогу?

Дата: 27.09.2023 09:21

 

Робочий день складає 8 годин, і якщо лунало декілька повітряних тривог, працівник міг бути відсутній на роботі більше ніж 3 години на день, а роботодавець - рахувати це прогулом (відсутність на роботі протягом 3 годин).

Держпраці зазначає, що саме працівник вирішує, в якому укритті він буде перебувати під час повітряної тривоги в робочий час:

Що робити зі зміною в РРО, якщо оголосили повітряну тривогу?

Дата: 25.07.2023 09:19

Ризикувати собою працівникам у такій ситуації не можна – життя дорожче фіскальних правил. У випадку повітряної тривоги треба терміново йти до сховища або дотримуватися правил «двох стін».

А щодо РРО, то скористайтесь порадою від "Адвокат права".

Так, діючим законодавством встановлено обов’язок щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі РРО або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

Під час повітряної тривоги робітники мають право не працювати

Дата: 20.07.2023 09:48

Цивільний захист – це функція держави, спрямована на захист населення, територій та майна від надзвичайних ситуацій, зокрема від подій воєнного характеру. Відповідно до статті 19 Кодексу цивільного захисту України забезпечення оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій – прямий обов’язок місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту.

Повітряна тривога: чи обов‘язково залишати робоче місце?

Дата: 18.02.2023 10:42

Чи вправі роботодавець змушувати працівників виконувати свої посадові обов'язки під час оголошеної повітряної тривоги?

Держпраці пояснює, що керівник суб'єкту господарювання зобов'язаний забезпечувати цивільний захист як своїх працівників, так і клієнтів/відвідувачів, у т. ч. під час оповіщення про повітряну тривогу в населеному пункті, де розташоване підприємство. Громадяни України мають право на отримання інформації про надзвичайні ситуації або небезпечні події, що виникли або можуть виникнути (ст. 21 Кодексу цивільного захисту України).

Як працює повітряна тривога – роз'яснення Повітряних сил ЗСУ

Дата: 18.03.2022 16:34

За час війни в Україні, певно, не залишилося великих міст, де б не лунав сигнал повітряної тривоги. ВІн сповіщає жителів про можливу небезпеку - приліт ворожого літака або ракети.

Як Україна виявляє потенційні повітряні загрози? Скільки часу минає між їхнім виявленням та запуском того самого протяжного звуку сирени? Та чому цей звук іноді не з’являється перед прильотом?

Про все, що потрібно знати розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. 

Підписка на повітряна тривога