Програма «єОздоровлення»: діти, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки, відпочиватимуть безоплатно

Дата: 15.05.2024 09:38

Минулого року було запроваджено програму "єОздоровлення" за якою путівки не розподілялися в ручному режимі, а батьки отримували кошти на картку і самі оплачували путівку в один із визначених закладів у Карпатах.

Як зазначили в Мінсоцполітики, 2023 рік показав ефективність такого формату, тому у 2024 році програму вирішили масштабувати.

Як працюватиме послуга у 2024 році?

Як і минулого року, батьки отримуватимуть виплату від держави на рахунок у ПриватБанку, який вони мають відкрити спеціально під цю виплату.

За отримані кошти батьки зможуть купити путівку для дитини в той заклад, який вони самі оберуть. Обрати можна буде серед закладів, які беруть участь у проєкті. 

Сума виплати на одну дитину становитиме 15 980 грн (п’ять прожиткових мінімумів для дітей віком 6–18 років). Вартість оздоровлення дитини залежатиме від категорії дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

Хто може скористатися послугою?

Путівки через “єОздоровлення” зможуть отримати:

  • діти з інвалідністю, які виховуються в малозабезпечених сім’ях;

  • діти з багатодітних малозабезпечених сімей. 

Послугою можна буде скористатися тільки в тому випадку, якщо дитина НЕ отримувала в поточному році путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, придбаної за рахунок коштів державного або місцевого бюджету будь-якого рівня.

Яка географія закладів оздоровлення і відпочинку?

Цьогоріч дітей за програмою “єОздоровлення” прийматимуть заклади у Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Чернівецькій, Хмельницькій областях та в місті Києві, якщо вони внесені до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення і відпочинку та мають облаштоване укриття. На відміну від минулого року, тепер заклад не обов’язково має розташовуватися в карпатському регіоні та мати вищу категорію.

Подивитися, які заклади вже долучилися до програми, можна за посиланням . Цей перелік оновлюється, до нього додаватимуться заклади.

“Ми запустили пілот «єОздоровлення» минулого року і побачили його ефективність. По-перше, він унеможливлює ручний розподіл путівок з усіма його наслідками — непрозорість, «недоходження» путівок до дітей, на яких вони розраховані. По-друге, принцип «гроші ходять за людиною» завжди створює конкуренцію на ринку, якої б сфери він не стосувався. Наша мета — щоб заклади пропонували конкурентні умови оздоровлення, щоб у них була мотивація надавати послуги якісніше. І якщо минулорічний пілот залучив 15 закладів, то цьогоріч ми суттєво розширили географію і заохочуємо заклади доєднуватися до проєкту”, — повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.