Присяжні в США проголосували за висунення звинувачень колишньому президенту Дональду Трампу

Дата: 31.03.2023 09:42

Дональд Трамп став першим в історії експрезидентом США, проти якого суд офіційно відкриває кримінальну справу. За це проголосувало Велике журі присяжних Манхеттену.

Про це пише CNN.

Справа стосується виплати Трампом $130 тис. порнозірці Стормі Деніелс «за мовчання» під час передвиборчої кампанії 2016 року. Сам Трамп все заперечує та закликав прихильників виходити на протести.

Зауважимо, що сама по собі ця виплата не є незаконною, але Трамп та його адвокат оформили її як плату за юридичні послуги, а це в штаті Нью-Йорк вважається фальсифікацією звітності та карається у кримінальному порядку. До речі, 2018-го колишній адвокат Трампа Майкл Коен отримав у цій справі три роки позбавлення волі.

Також, The New York Times повідомляє, що прокурор найближчими днями вимагатиме від Трампа з'явитися до суду для пред'явлення звинувачень. Йому буде запропоновано добровільно здатися владі.

"У нього знімуть відбитки пальців, можливо навіть у наручниках. А найближчими днями екс-президенту США буде зачитано стандартне попередження: йому скажуть, що він має право зберігати мовчання та право на адвоката", – пише NYT.

Офіс прокурора заявив, що вони зв'язалися з адвокатом Трампа, щоб домовитися про його здачу в поліцію з метою подальшого залучення до суду. Проте докладний зміст звинувачення поки що не розголошується.

Дональд Трамп прокоментував висунуте йому звинувачення.

"Вони висунули проти мене це фальшиве, корупційне та ганебне звинувачення лише тому, що я виступаю за американський народ і вони знають, що я не можу отримати справедливого розгляду в Нью-Йорку", - написав він у своїй соціальній мережі Truth Social.