Прийшов в ТЦК з відстрочкою, а отримав повістку на відправку: що робити в такій ситуації пояснив адвокат

Дата: 09.08.2023 23:19

Військовозобов'язаний приніс заяву з документами на відстрочку в ТЦК та СП, її пообіцяли прийняти але після проходження ВЛК, а після того, як пройшов – вручили повістку на відправку!

Що робити в такій ситуації розповів адвокат Роман Сімутін.

Обман від співробітників ТЦК

Після вручення повістки чоловік з’явився до ТЦК. Хотів подати заяву з документами, що мати – інвалід 2 групи. Але йому сказали, що заяву приймуть лише після проходження ним ВЛК. Він вирішив переконатися та зателефонував до обласного ТЦК, де його запевнили у тому ж.

Пройшовши ВЛК з висновком «здоровий», він попросив прийняти документи. Висновок комісії взяли, а документи – ні. Натомість видали повістку на відправку.

Як діяти? Тут є два варіанти.

Перший: терміново писати скаргу до обласного ТЦК. Адвокат радить саме цей варіант або ж звертатися до суду.

Другий: після мобілізації – одразу писати рапорт на звільнення.

Де логіка?

"Це ж як потрібно гнатися за показниками мобілізованих, щоб ми, платники податків, витрачали кошти на екіпіровку хлопця, навчання та харчування, і все задля того, щоб його через два місяці звільнили" - коментує Роман Сімутін.

Чому звільнять? Бо у нього є законні підстави для звільнення із ЗСУ. Тобто в результаті Держава просто витратить купу податків лише задля того, щоб у якомусь ТЦК поставили галочку виконаного плану мобілізованих. Де логіка? 

"Ти зобов'язаний пройти ВЛК..."

Як зауважує адвокат Сімутін в жодному законі, постанові чи навіть наказі ви не знайдете посилання про обов’язковість проходження ВЛК, якщо маєте право на відстрочку. Як і те, що заяву приймають лише після ВЛК. Це чистої води вигадка, яка немає нічого спільного із законною вимогою. Зате наслідки такої вимоги відомі.

"Спочатку гроші, а потім стільці. А можна навпаки? Можна, але гроші вперед"

Спочатку у вас повинні прийняти заяву на відстрочку. Якщо категорично відмовляються – повідомте, що зателефонуєте на гарячу лінію Міноборони. Зазвичай, протягом 10-15 хвилин ситуація вирішується і документи приймають. Далі, за вашим бажанням, можете проходити ВЛК, однак адвокат наголошує, що така вимога не є законною.

Якщо ж переконати не вдалося, тоді одразу прямуйте на пошту та відправляйте заяву про надання відстрочки з нотаріально завіреними документами – рекомендованим листом з описом про вручення.

З цього моменту за наявності підстав, вам зобов’язані надати відстрочку. Вас не мають права притягнути до адміністративної чи кримінальної відповідальності або ж мобілізувати, приховавши факт наявності підстави для відстрочки.

Роман Сімутін нагадав, що статтею 65 Конституції України закріплений конституційний обов’язок кожного громадянина захищати Вітчизну, але обов’язок державних органів і посадовців – дотримуватися закону і діяти виключно в законний спосіб, а не вигадувати якісь власні правила.