Радіостанції або, як ми звикли їх називати, просто рації — це системи бездротового зв’язку, які використовуються в різних сферах. Якісне обладнання здатне забезпечити ефективну комунікацію на відстані навіть в тій місцевості, де немає доступу до стільникового покриття. Для українців віднедавна запит на рації отримав стійку асоціацію з військовими потребами. Це дійсно важливий нюанс в роботі збройних сил та спеціальних служб, проте річ корисна і в цивільних умовах. А велике різноманіття девайсів дозволяє вдало вибрати модель на будь-який запит користувача.
Різновиди радіостанцій та їх використання
Залежно від призначення рації на поділяють на три групи:
- Аматорські — для їх покупки та застосування не потрібно спеціального дозволу. Опції пристрою базові, а діапазон дії не перевищує 10-15 км.
- Професійні — використовуються для зв’язку серед військових, рятувальних та інших державних служб. Моделей такої потужності немає у вільному доступі, для їх продажу і придбання потрібна ліцензія.
- Любительські — підходять для використання в цивільному житті, проте більш досконалі, ніж аматорські. Є в продажі на ринку, але після покупки річ потрібно зареєструвати.
Рації першого та третього типу користуються попитом серед охоронних служб, будівельників, туристів, любителів полювання та екстремального відпочинку на природі. Річ дійсно виручає в екстремальних умовах та нерідко рятує життя. Тому, якщо ви збираєтеся в гори, експедиції чи на інший активний відпочинок далеко від цивілізації, варто замовити радіостанцію в інтернет-магазині. Девайс можна підібрати на різний бюджет, а члени вашої команди будуть на зв'язку та у безпеці.
На які характеристики рації звернути увагу
Залежно від принципу передачі сигналу розрізняють аналогові, цифрові та комбіновані моделі. При виборі варто враховувати стабільність та чистоту зв'язку, дальність роботи, автономність та захищеність (важливо для військових, охоронців). Залежно від призначення рації різні властивості стають пріоритетними:
- Будівельники — представникам цієї сфери краще обирати моделі для роботи в UHF-діапазоні, а потужність повинна бути не менше 0,5 Вт. Такі девайси зможуть забезпечити достатню дальність та роботу крізь стіни.
- Туристи — ідеальним вибором стане VHF-рація на 5 Вт. Якщо дозволяє бюджет, варто розглянути моделі, захищені від вологи та ударів.
- Полювання — має значення достатня потужність та функція регулювання звуку. Це важливо, аби не злякати здобич.
- Охорона — вибір девайсу залежить від особливостей роботи, інколи достатньо моделей з невеликою дальністю для малих об’єктів. Але може знадобитися захист сигналу.
На сучасному ринку представлено достатньо моделей для вдалого вибору. Незважаючи на те, що річ не першої необхідності, правильно підібрати модель не виявиться надто складно. Визначте першочергові для себе функції та бюджет, і нехай придбання буде вдалим.