Рейтинг професій під час війни: кого шукають роботодавці?

Дата: 17.05.2022 19:41

В Україні роботодавці вже починають відновлювати робочі процеси й розміщують на кадрових порталах вакансії в різних сферах. Однак, кількість пропозицій роботи набагато нижча за кількість охочих отримати цю роботу.

За даними держслужби зайнятості, у квітні конкуренція на одне робоче місце складала майже 12 осіб. За даними порталу grc.ua, рівень конкуренції на одне робоче місце в квітні був дещо менший та в середньому складав 7 осіб. Проте, є професійні сфери, в яких цей показник набагато вищий через майже повну відсутність пропозицій роботи. 

За рейтингом найбільше вакансій на сайті grc.ua відкрито для спеціалістів сфери продажу - 18,6%, в сфері ІТ, інтернет, телеком - 13,5%, для фахівців зі сфери транспорту та логістики - 9%, робітничого персоналу - 8,8%, в будівництві - 5,9%, в медицині та фармацевтиці - 5,3%.

Ці спеціалісти, окрім фахівців сфери будівництва, були найбільше затребувані від початку війни. Стосовно будівельників та інших спеціалістів сфери будівництва, то позитивна динаміка збільшення пропозицій роботи для них почала прослідковуватися тільки з квітня. 

Главком