Росія без флоту: як путін намагається втриматися в Балтійському морі

Дата: 25.03.2024 15:22

За словами керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, в Балтійському морі росіяни розставляють системи «джемінгу» для протидії БПЛА. Окрім того, що вони приглушують сигнал, вони ще й підмінюють GPS-координати суден, коли по мапі неможливо точно ідентифікувати, чий це корабель.

Про це пише Голос Today.

«От уявімо собі, наприклад, Фінський залив, десь при вході в Санкт-Петербург чи Кронштадт. На мапі може показувати, що стоїть якесь судно з прапором Мавританії, наприклад.  Насправді це може стояти російський корабель. Тобто «джемпінг» працює вже настільки потужно. Росія ставить протидронові пастки в Балтійському морі, прикриваючи Калінінградську область, прикриваючи Петербург.  Це ті факти, які з'явилося не так давно. Я не знаю, можливо вони дронів остерігаються українських вже і в Балтійському морі.  Або є інший сценарій, тому що наші партнери дуже активно вивчають досвід України застосування морських дронів: британці, країни північної Європи.  Я не виключаю, що ці навчання, які проходять зараз натівські, зокрема, були в Фінляндії, вони передбачають моделювання, зокрема, нанесення ударів по російських кораблях, саме за допомогою дронів», - розповів експерт. 

Мусієнко зазначив, що  Балтійське море для росіян є стратегічно важливим, бо в Балтійську (Калінінградська область, - ред) розташована штаб-квартира Балтійського флоту. 

«Там знаходяться кораблі, в них є ракетоносії. І вони за жодних умов не будуть забиратися звідти. Якщо їм забратися з Балтійська, тоді куди їм? Їм залишається тільки Кронштадт і Санкт-Петербург. А там, розумієте, яка ситуація, там їх можна закрити. Там же Фінляндія і острів Готланд шведський, на них можна розміщувати протикорабельні ракети, гармати. Тобто, як тільки вони звідти виходять (росіяни, - ред) будуть під загрозами обстрілів», - додав Мусієнко.

Водночас він зауважує, що НАТО зі вступом північних країн зміцніло і присутність Альянсу у Балтійському морі достатньо міцна.
 
«Фінляндія - це флот, авіація Швеції додалася до Норвегії, яка має так само серйозний флот, ну і Польща. Це доволі таки міцна сила. Але росія все одно намагаються закріпитися ось там в районі Кролевця (Калінінграда, - ред), це дуже важливо для неї. Вже сотні разів сказано про сценарії перекриття рф Сувальського коридору, ось тієї тонкої смужки між Польшою і Литвою, яка відрізає фактично країни Балтії. І вони можуть розглядати цей сценарій, і в тому числі атаки на Литву. Тому що це може бути чи не останнім шансом. Адже все таки до того прийде, що росію витіснять із Калінінграду. Вони це розуміють, тому хапаються за цю можливість до останнього», - резюмував експерт.