Російський суд заарештував активи, що раніше належали виробнику горілки «Хортиця» Євгену Черняку - ЗМІ

Дата: 14.05.2024 19:19

Російський суд арештував колишні активи українського бізнесмена Євгена Черняка – засновника холдингу Global Spirits, який є виробником горілки «Хортиця».

Про це повідомляють низка ЗМІ.

Йдеться, зокрема, про «Феодосійський завод коньяків і вин», «Кримський винний дім», лікеро-горілчані заводи «Російська північ» у Вологді та «Джерельце та К» у Митищах, а також дистриб'ютори «Традиції успіху», «Стандарт якості» та «Новий рівень» - усі вони раніше належали Черняку.

До весни 2022 року ці заводи та афілійовані з ними компанії належали кіпрським компаніям, які пов'язували з Євгеном Черняком. В свою чергу в Global Spirits заявили, що український бізнесмен із 2022 року не веде бізнес у росії.

3 липня 2023 року мвс рф оголосило Черняка в розшук, заочно звинувативши у фінансуванні тероризму за переказ грошей на потреби Збройним Силам України на суму понад 500 млн рублів (близько $5,5 млн). І в росії, і в Україні йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Зазначимо, що до холдингу Global Spirits, яким володіє Євген Черняк, входять, зокрема, бренди горілки «Хортиця», «Мороша» та «Первак». У росії їх випускали на заводах «Руський сєвєр» і «Роднік», але у 2022 році ці активи були виведені з-під бренду Global Spirits.

Бізнесмен писав раніше, що до війни «Хортиця» і «Мороша» були найпопулярнішими горілчаними брендами в росії. Проте, після початку повномасштабного вторгнення в Україну холдинг відкликав ліцензії на виробництво та розповсюдження своєї продукції в росії.

Нагадаємо, 29 грудня 2023 року СБУ повідомила Черняку про підозру в пособництві росії. Він відкинув звинувачення, заявивши, що його компанії не ведуть бізнес на території країни-агресора.