ШТРАФИ ЗА БРАКОНЬЄРСТВО: у скільки обійдеться незаконне полювання?

Дата: 26.02.2018 12:27

Вважаючи на те, що в Україні доволі часто зустрічаються випадки браконьєрства та незаконного знищення звірів і птахів, в тому числі рідких і червонокнижних, не зайвим буде нагадати про відповідальність та суми відшкодування за такі дії. Особливо, слід зазначити що в середині прошлого року ці суми значно виросли – майже в чотири рази!

Так, в червні 2017 року було Затверджено спільний наказ Мінагрополітики та Мінприроди «Про затвердження Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)», який вступив в дію з 25 липня 2017 року.

Відповідно до наказу такси за незаконне добування розраховані з урахуванням індексу інфляції та в середньому збільшуються в 4 рази по всіх видах тварин. Такий розрахунок пояснюється тим, що браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти, які необхідно вкласти користувачу мисливських угідь на відтворення знищених браконьєром тварин.

Таким чином, наприклад, штраф за незаконне добування або знищення лося збільшено до 80 тис. грн (було 20 тис. грн), оленя європейського – до 60 тис. грн (було 15 тис. грн), оленя плямистого – до 50 тис. грн, лані – до 40 тис. грн (було 10 тис. грн), козулі та муфлона – до 32 тис. грн (було 8 тис. грн).

Також було збільшено і суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, за бобра – 10 тис. грн (було 2600 грн); зайця-русака – 8 тис. грн (було 500 грн); бабака, куницю – 6 тис. грн (було 1500 грн); лебедя – 4 тис. грн (було 1 тис. грн); галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2 тис. грн (було 500 грн).

Окрім того, збільшено у 5-10 разів штрафи за знищення чи пошкодження гнізд, нор, бобрових загат та іншого житла тварин.

Повний перелік дивіться в додатку!

Більш того, окрім відшкодування в зазначених розмірах збитків за браконьєрство також передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність згідно із нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального Кодексу Украіни (ст.ст.248, 249).


браконьери
Микола Кабаль

 

 

Нагадаємо, що у листопаді 2017 року широкого розголосу набула історія, коли у мережі Фейсбук поширилося фото, де лісничий Рахівського лісничого господарства Віктор Кабаль і його син Микола (на фото) хваляться вбитою карпатською риссю, яка занесена в Червону книгу.

Довідка: Рись в Україні зустрічається в Карпатах та на Поліссі. Згідно з "Червоною книгою", у першому регіоні чисельність її популяції оцінюють у 350-400 особин, у другому - до 80-90. Однією з причин зникнення виду є браконьєрський відстріл.

По даному факту поліцією було відкрито справу.

 

 

 

 

 

В додатку ТАКСИ для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)