Соціальна допомога у 1560 євро на родину у Бельгії: як оформити?

Дата: 28.06.2022 16:53

Люди, які переїхали через війну до Бельгії, отримують соціальну допомогу, розмір якої залежить від складу сім'ї, кількості дітей та їх віку.

Про це пише Евакуація.CITY.

Як отримати гроші у Бельгії

Подати заявку на отримання соціальної допомоги можна в найближчому центрі соціального забезпечення OCMW/CPAS. Для цього треба мати з собою:

  • паспорт;
  • карту А або довідка Annexe 15/ Bijlage 15.

Влонтерка Любов Карпачова каже, що розмір соцдопомоги різний та залежить від муніципалітету і складу сім'ї. Далі пряма мова. 

“Наприклад, вас приїхали двоє – допомога складає приблизно 750 євро на людину. Якщо ви одна і проживаєте самостійно – 1100 євро. На кожну дитину виплачують додатково від 100 до 200 євро, але це залежить від кількості дітей, їх віку. Загалом ліміт на кожну родину не більше 1560 євро. Але є дуже багато індивідуальних випадків”. 

Офіційно працевлаштуватися відповідно до кваліфікації можна з картою А. 

Якщо ви не погоджуєтеся з рішенням центру CPAS щодо розміру соціальної допомоги, то ви можете оскаржити його в суді. Як це зробити описано в брошурі.

У разі наявності соціальної допомоги від OCMW, ви можете перебувати поза межами Бельгії не більше ніж 28 днів на рік. Про кожну поїздку за межі Бельгії треба попереджати свого соціального інспектора.