Співробітників СІЗО будуть судити: завершено розслідування щодо вибухів у Шевченківському райсуді Києва

Дата: 31.01.2024 12:47

ДБР завершено розслідування кримінального провадження щодо вибухів у Шевченківському райсуді Києва у липні 2023 року. За результатами до суду направлені обвинувальні акти щодо шести співробітників ДУ «Київський слідчий ізолятор».

Як повідомили в ДБР, слідством було встановлено повну хронологію подій, коли 05 липня 2023 року у конвойному приміщенні Шевченківського районного суду Києва здетонували саморобні вибухові пристрої. Вибух вчинив утримуваний у ДУ «Київський слідчий ізолятор» підсудний. Через підрив він загинув, а також поранення отримали два співробітники спецпідрозділу Нацполіції України, а також значних пошкоджень зазнало приміщення та майно суду.

Так, було встановлено, що підсудному вдалось пронести саморобні вибухові пристрої до приміщення суду через службову недбалість співробітників СІЗО та конвойної служби. Зокрема, співробітники ДУ «Київський слідчий ізолятор» вивели його з камери та повели до корпусу де здійснювалась його передача конвойній службі Нацгвардії без жодного обшуку речей, у тому числі наплічника. Не провели особистий обшук та не перевірили особисті речі й працівники конвойної служби. Їх навіть не здивував той факт, що при температурі +28, людина, яку вони конвоювали зі слідчого ізолятора до суду, була одягнена у теплий светр.

Під час обшуків у камері, де утримувався обвинувачений, правоохоронці вилучили гліцерин, каніфоль, електричні проводи та інші хімічні речовини, частина яких згідно з експертними дослідженнями входили до складу саморобних вибухових пристроїв, які здетонували у суді.

Слідчими було з’ясовано, що заборонені речі опинились у камері через неналежне виконання своїх службових обов’язків співробітниками слідчого ізолятора. Зокрема, троє працівників СІЗО протягом тривалого часу підробляли обов’язкові акти обшуків камерних приміщень, а фактично перевірки не проводили і утримувані мали можливість користуватися забороненими речами та предметами, які їм різними шляхами передавали зовні.

За підсумками розслідування три працівники ДУ «Київський слідчий ізолятор» обвинувачуються у службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки - їм загрожує до 5 років позбавлення волі. 

Також ще троє співробітників ізолятора обвинувачуються у службовому підроблені. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 3 років.