тарифи

Тарифи в Україні з 1 вересня: чи зміниться вартість послуг за електроенергію, водопостачання та газ?

Дата: 31.08.2023 10:48

У липні минулого року Верховна Рада прийняла законопроект № 7427, що передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення. Мораторій буде діяти протягом воєнного стану в Україні та шість місяців після. Йдеться про послуги централізованого опалення, гарячого водопостачання, розподілу газу.

Тарифи та ціни в Україні з 1 липня: що і на скільки збільшиться з цього місяця?

Дата: 01.07.2023 09:04

З сьогоднішнього дня, 1 липня, в Україні вступають у дію законодавчі зміни, які тягнуть за собою підвищення цін та тарифів. Зокрема, це стосується вартості палива на АЗС, та тарифів на світло і воду.

Пальне

Так, з 1 липня повертається 20% ПДВ на пальне й акциз, який діяв до війни. Тому мережі АЗС почали підвищувати вартість пального на заправках.

Як зростуть ціни після підвищення тарифів на електроенергію - прогнози експертів

Дата: 25.06.2023 14:37

З 1 червня в Україні підвищився тариф на електроенергію для побутових споживачів, а з кінця місяця і бізнес також платитиме більше. На фоні цих змін вартість деяких товарів та послуг вже почала змінюватись, однак, як зазначають експерти, все ще попереду.

Так, єдиний тариф за електроенергію для побутових споживачів сьогодні — 2,64 грн/кВт-год. Середня сума у платіжках українців зросла на 250 грн. З 1 липня перестануть діяти граничні ціни на електроенергію для бізнесу, підвищення вартості життя не змусить себе довго чекати.

Пенсії, соцвиплати, тарифи: що змінюється з 1 березня в Україні

Дата: 01.03.2023 09:37

У березні в Україні збільшиться розмір пенсій - їх проіндексують за новим механізмом у середньому на 20%. Зарплати, соцвиплати та тарифи ЖКГ цього місяця не зміняться, а для українських біженців у Польщі почнуть діяти нові правила.

Про всі зміни березня 2023 року пише РБК-Україна.

Підвищення пенсій

Планова індексація пенсій відбудеться в березні. Це єдине підвищення виплат пенсіонерам у 2023 році, передбачене держбюджетом.

Тарифи, податки, пенсії, індексація - що змінюється в Україні з нового року?

Дата: 29.12.2022 09:54

Основні нововведення для українців, які набудуть чинності з нового року.

Мінімальна зарплата

1 січня набуває чинності закон про держбюджет на 2023 рік. Кошторис із запланованим доходом 1,3 трлн грн не передбачає підвищення мінімальної зарплати. Весь рік вона залишатиметься на рівні грудня 2022 року – 6 700 грн на місяць або 40,46 грн у погодинному розмірі (застосовується з 1 жовтня).

Президент України підписав закон щодо запровадження мораторію на підвищення комунальних тарифів

Дата: 19.08.2022 09:19

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо запровадження мораторію на підвищення комунальних тарифів.

Про це зазначається на сайті Верховної ради України.

Мораторій діятиме протягом воєнного стану та 6 місяців після його завершення для тарифів на газ, теплопостачання та гарячу воду. Різницю в тарифах постачальнику компенсуватиме держава.

Зокрема, законом встановлюється, що:

Верховна Рада підтримала мораторій на підвищення тарифів на газ, опалення і гарячу воду

Дата: 29.07.2022 12:23

Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про мораторій на підвищення тарифів на опалення, гарячу воду і газ на час воєнного стану плюс шість місяців після завершення ВС.

За відповідний законопроєкт №7427 проголосували 260 народних депутатів, повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram.

"Після майже двох місяців дискусій Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення завдяки залученню більш як 125 млрд грн (від міжнародних партнерів) на покриття різниці тарифів", – написав Железняк.

В Україні хочуть заборонити підвищення тарифів на газ та опалення до кінця війни - законопроект

Дата: 03.07.2022 09:36

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №7427 «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення».

Про це повідомляє pogliad.ua, пише  agronews.ua.

Вартість комунальних послуг з 1 червня: уряд ухвалив остаточне рішення

Дата: 19.05.2022 10:17

Уряд ухвалив остаточне рішення щодо вартості комуналки з 1 червня. Як запевняють чиновники тарифи на комунальні послуги залишаться незмінними, принаймні, на найближчі місяці.

 

Тарифи на газ залишаться такими, як були у постачальників до війни. В Україні не було єдиного тарифу на газ, і всі споживачі мали змогу обрати собі компанію-постачальника із прийнятними цінами.

На період воєнного стану підвищення тарифів на комунальні послуги не буде - Денис Шмигаль

Дата: 11.05.2022 10:08

Уряд готує до подання у ВР законопроекти, які передбачають мораторій на підвищення тарифів на період дії воєнного стану та шість місяців після його завершення.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів.

«Тарифи на газ та його розподіл, а також на тепло й гарячу воду не будуть зростати. У ці складні дні будь-яке підвищення тарифів точно не на часі», — наголосив очільник Уряду.

Підписка на тарифи