тарифи
Тарифи, пенсії, соцвиплати, податки: що змінюється з 1 грудня в Україні?
Про пенсії, тарифи, соціальни виплати та надбавки у грудні 2024 року в Україні.
Пенсії
Розпочинаючи з грудня 2024 року виплати збільшаться у пенсіонерів, яким протягом місяця виповниться 70, 75 і 80 років. Головна умова — пенсія у людини не має бути вищою за 10 340,35 грн.
Вікова надбавка виплачується у таких розмірах:
В Нацбанку попередили про зростання тарифів на газ та опалення: коли очікувати зміну вартості послуг?
В Україні очікується підвищення тарифів на деякі житлово-комунальні послуги, зокрема, на газ, опалення та гарячу воду, у зв'язку зі складним станом в енергетиці та держбюджеті.
Нацбанк у новому прогнозі визначив терміни, коли почнеться коригування цін - такі розрахунки містяться в "Інфляційному звіті" (за липень 2024-го).
Як йдеться у прогнозі, нових цін на комунальні послуги слід очікувати, ймовірно з 2025 року. При цьому, регулятор уточнює, що йдеться саме про поступове підвищення.
Незаконне завищення тарифів послуг ЖКГ – варто оскаржувати зміни в платіжках
Якщо є підозра щодо завищеної ціни на житлово-комунальні послуги - можна оскаржувати вартість «комуналки» в Головному управлінні Держпродспоживслужби.
Cheline TV
Комунальні тарифи з 1 липня: за що доведеться платити бльше?
З 01 липня 2024 року в Україні змінюються деякі тарифи на комунальні послуги для споживачів. Зокрема це стосується тарифів на газ та електроенергію.
Так, тариф на природний газ залишиться без змін, незважаючи на довгий період без перегляду вартості. Влада встановила мораторій на підвищення ціни з початку війни, і цього року постачальники вирішили не змінювати вартість. Більшість українців, які обслуговуються у ГК «Нафтогаз України», платитимуть 7,96 грн за кубічний метр газу.
Тарифи в Україні з 1 вересня: чи зміниться вартість послуг за електроенергію, водопостачання та газ?
У липні минулого року Верховна Рада прийняла законопроект № 7427, що передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення. Мораторій буде діяти протягом воєнного стану в Україні та шість місяців після. Йдеться про послуги централізованого опалення, гарячого водопостачання, розподілу газу.
Тарифи та ціни в Україні з 1 липня: що і на скільки збільшиться з цього місяця?
З сьогоднішнього дня, 1 липня, в Україні вступають у дію законодавчі зміни, які тягнуть за собою підвищення цін та тарифів. Зокрема, це стосується вартості палива на АЗС, та тарифів на світло і воду.
Пальне
Так, з 1 липня повертається 20% ПДВ на пальне й акциз, який діяв до війни. Тому мережі АЗС почали підвищувати вартість пального на заправках.
Як зростуть ціни після підвищення тарифів на електроенергію - прогнози експертів
З 1 червня в Україні підвищився тариф на електроенергію для побутових споживачів, а з кінця місяця і бізнес також платитиме більше. На фоні цих змін вартість деяких товарів та послуг вже почала змінюватись, однак, як зазначають експерти, все ще попереду.
Так, єдиний тариф за електроенергію для побутових споживачів сьогодні — 2,64 грн/кВт-год. Середня сума у платіжках українців зросла на 250 грн. З 1 липня перестануть діяти граничні ціни на електроенергію для бізнесу, підвищення вартості життя не змусить себе довго чекати.
Пенсії, соцвиплати, тарифи: що змінюється з 1 березня в Україні
У березні в Україні збільшиться розмір пенсій - їх проіндексують за новим механізмом у середньому на 20%. Зарплати, соцвиплати та тарифи ЖКГ цього місяця не зміняться, а для українських біженців у Польщі почнуть діяти нові правила.
Про всі зміни березня 2023 року пише РБК-Україна.
Підвищення пенсій
Планова індексація пенсій відбудеться в березні. Це єдине підвищення виплат пенсіонерам у 2023 році, передбачене держбюджетом.
Тарифи, податки, пенсії, індексація - що змінюється в Україні з нового року?
Основні нововведення для українців, які набудуть чинності з нового року.
Мінімальна зарплата
1 січня набуває чинності закон про держбюджет на 2023 рік. Кошторис із запланованим доходом 1,3 трлн грн не передбачає підвищення мінімальної зарплати. Весь рік вона залишатиметься на рівні грудня 2022 року – 6 700 грн на місяць або 40,46 грн у погодинному розмірі (застосовується з 1 жовтня).