У Міноборони розповіли, що робити військовозобов'язаним у яких був статус "обмежено придатні"

Дата: 19.05.2024 18:30

Чоловіки, які мали статус обмежено придатних, можуть бути визнані або придатними, або непридатними до військової служби. У першому випадку вони підлягають мобілізації і можуть бути призвані до лав ЗСУ, у другому – їх знімають із військового обліку.

Однак попередні висновки ВЛК щодо придатності чи непридатності наразі не дійсні і щоб остаточно визначитися з придатністю громадян до мобілізації, вони мають повторно пройти медичне обстеження - цього вимагає новий закон про мобілізацію, який набув чинності з 18 травня.

Про це зазначив речник Міноборони України, старший лейтенант Дмитро Лазуткін.  

Всі чоловіки, які були визнані обмежено придатними до 4 травня 2024 року, мають пройти повторне медобстеження. Тобто знову пройти ВЛК, - додає Лазуткін. Лише на підставі свіжих медичних обстежень ВЛК робитиме висновок щодо придатності кожного чоловіка.

Відповідно до нового закону про мобілізацію, зараз немає категорії обмежено придатних. Є або придатні, або непридатні для військової служби. Отже ступінь придатності кожного чоловіка визначатимуть окремо.

Чоловікам, які мають статус обмежено придатних, закон дає 9 місяців на повторне проходження ВЛК і отримання медичних висновків.

"Автоматично переведення до категорії придатних чи непридатних у чинному законодавстві не передбачено. Питання про придатність чи непридатність до військової служби вирішує виключно ВЛК", - зауважив речник Міноборони.