Міністерство внутрішніх справ України розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу». Такі штурмові бригади, до яких можуть вступати добровольці, націлені на посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України.
Більш детально про набір до цих бригад, підготовку добровольців та оплату і пільги пише «Вечірній Київ».
ЩО ТАКЕ «ГВАРДІЯ НАСТУПУ»
«Гвардія наступу» — це вісім професійних штурмових бригад МВС із бійців-патріотів, які прагнуть винищити ворога та звільнити окуповані землі України.
Нацгвардія України запрошує у такі бригади, як: «Буревій», «Червону калину», «Кара-Даг», «Рубіж», «Спартан» та легендарний «Азов».
У Державній прикордонній службі України добровольців чекають у бригаді «Сталевий кордон». У Національній поліції України — у штурмовій бригаді «Лють».
ХТО СЛУЖИТИМЕ У ЦИХ ПІДРОЗДІЛАХ
Основу цих підрозділів будуть складати діючі поліцейські, прикордонники, нацгвардійці. Набір у штурмові бригади проходитиме з-поміж добровольців.
Офіцерський, сержантський і солдатський кістяк нових підрозділів складуть воїни із величезним досвідом які, починаючи ще з 2014-2015 років, проявили себе найкращим чином під час операцій на різних ділянках цієї війни — від захисту Донбасу чи аеропорту у Гостомелі, до звільнення Харківщини.
ЯК ПРОХОДИТИМЕ ПІДГОТОВКА
Бійці не будуть відправлені на фронт відразу. Запланована кількамісячна інтенсивна підготовка із наступним бойовим злагодженням нових підрозділів. І лише після цього вони братимуть участь у наступальних операціях задля посилення основних сил нашої країни.
До їх підготовки залучатимуть кращих інструкторів з вогневої підготовки, тактичної медицини. Вони будуть добре споряджені та оснащені якісним озброєнням і технікою.
ОПЛАТА ПРАЦІ ТА ПІЛЬГИ
Усі, хто вступає на службу у ці новостворені бригади, матимуть такі самі пільги і гарантії, як і у ЗСУ. Військові можуть піти на контракт або по мобілізації, це стосується Держприкордонслужби та Нацгвардії. Заробітна плата буде фактично на рівні ЗСУ.
Ця служба має багато переваг, зокрема:
- можливість отримати вищу освіту у військових вишах під час служби — безплатно або пільгово;
- щорічна відпустка, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років;
- окрім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби;
- право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.
Окрім того, військовослужбовці усіх підрозділів сил оборони, які беруть безпосередню участь у війні протягом не менше 30-ти днів, отримують статус учасника бойових дій.
Він передбачає ще більше різноманітних пільг та прав. Починаючи із безплатного та позачергового медичного обслуговування та 75-відсоткової знижки на комунальні послуги аж до дострокового виходу на пенсію.
Також йдеться про право використовувати щорічну відпустку у будь-який час та отримувати ще 14 днів додаткової відпустки зі збереженням зарплати.
І це далеко не всі пільги та переваги такої служби. Найголовніша з яких — це унікальна можливість отримати досвід, професію, винагороду. Та головне — утилізувати російських окупантів на рідній землі. Стати частиною історичних переможних подій.
ЯК ПРИЄДНАТИСЯ ДО БРИГАДИ
Людина яка хоче приєднатися до «Гвардії наступу» може подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua де представлені всі бригади, які комплектуються.
Можна самостійно обрати бригаду, в якій хоче служити боєць.
Або ж подати анкету через Центри надання адміністративних послуг.
Можна прийти у ЦНАП особисто. Добровольцю запропонують 8 бригад на вибір, відповідно до його мотивації та поглядів. Якщо він хоче битися серед поліцейських — йому в «Лють». Якщо йому болить за Крим і він хоче взяти участь у звільненні півострову — тоді йде до «Кара-дагу». Хоче укріпити кордон або воювати в лавах прикордонників — обирає «Сталевий Кордон».
Також кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тест. Після успішного проходження він зараховується в ту бригаду, яку він вибрав.
ВАЖЛИВО
У МВС підкреслили, що це жодним чином не мобілізація. Це суто добровільний набір. Комплектування цих бригад ґрунтується саме на наборі високомотивованих кадрів. Головний фокус — на особистостях. На людях, які здатні самостійно ухвалювати рішення, мотивованих звільняти українську землю та наших людей.
Для росії люди — це утилізований ресурс, розхідний матеріал. Для України люди — найголовніше, найбільший наш скарб. Людське життя — це наша фундаментальна цінність. Звідси й людиноцентричний підхід до рекрутингу, який проводиться за кращими світовими стандартами.
Людей не просто набирають до лав нових підрозділів у структурі МВС. Їм пропонують конкретні й дуже гідні умови служби, можливість отримати професію і досвід, стати частиною великого колективу — українських захисників.
Підрозділи зважатимуть на особисті погляди. Тобто кожен, кого відберуть, потрапить виключно у коло однодумців. Це абсолютно новий підхід, де важливим центром є саме людина, що відповідає українським та європейським цінностям.
Про формування підрозділів «Гвардії наступу» розповів у телемарафоні т.в.о. міністра МВС Ігор Клименко: