Українцям у Польщі додатково виплатять по 300 злотих підтримки на дітей

Дата: 28.06.2022 22:00

З 1 липня у Польщі стартує прийом заявок на програму "Добрий старт", якою можуть скористатися українці.

Як повідомляє "Сегодня" з посиланням на урядовий портал Польщі, програма передбачає 300 злотих (1994 грн) на шкільний стартовий набір для кожної дитини, яка навчається.

Заявки можуть подавати усі, незалежно від рівня доходу. Є можливість зробити це онлайн.

Польська влада вирішила в такий спосіб допомогти батькам зібрати дітей до школи, адже повний комплект для навчання навіть одного учня – це чимала сума. Програма "Добрий старт" діє уже чотири роки, її започаткували 2018 року.

Кому надають фінансову допомогу?

Грошову підтримку в розмірі 300 злотих за програмою "Добрий старт" у Польщі надають дітям віком від 7 до 20 років (залежно від освітнього закладу, польські діти навчаються в старшій школі по 3-4 роки, вступають у 16-17 і випускаються в 19-21 рік). Для дітей з інвалідністю – до 24 років. На кожну дитину розраховують суму окремо.

Як подати заявку?

Заявки на пільгу можна подавати звичайною поштою з 1 серпня або електронною – з 1 липня. Прийом заяв триватиме до кінця листопада.

У програмі беруть участь такі польські банки: Alior, PKO Bank Polski, Bank Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, SGB-Bank.

Зміни для переселенців у Польщі

Для українських переселенців уряди різних держав оголосили про програми допомоги. За чотири місяці повномасштабної війни до них почали вносити зміни, і тепер, у Польщі зокрема, на українців чекають нові умови.

З 1 липня виплату у 40 злотих (близько 275 грн) на день припинять. Зараз її ще отримують для харчування та ночівлі українців.

Грошову допомогу поки можуть залишити для громадян Польщі, які у себе вдома приймають неповнолітніх осіб, а також вагітних та багатодітних жінок.