Уряд затвердив порядок надання гуманітарної допомоги цивільному населенню під час війни

Дата: 05.02.2023 10:03

Кабмін України затвердив порядок надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, яким визначено механізм надання допомоги за рахунок коштів, що надійшли на поточний рахунок Мінсоцполітики.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук в Telegram.

Зокрема, було внесено зміни до постанови КМУ від 07.03.2022 N 220 «Питання надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні».

Затверджено Порядок надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, яким визначено механізм надання гуманітарної та іншої допомоги населенню в умовах воєнного стану в Україні за рахунок коштів, що надійшли в національній та іноземній валюті на поточний рахунок Мінсоцполітики, відкритий у Національному банку, від фізичних та юридичних осіб, резидентів і нерезидентів, як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки для задоволення потреб соціальної сфери.

Передбачено, що кошти, зокрема, спрямовуються на:

  • забезпечення дітей, громадян, учасників бойових дій, які постраждали внаслідок військової агресії РФ допоміжними засобами реабілітації;
  • розвиток сімейних форм виховання шляхом забезпечення житлом прийомних сімей, сімей патронатних вихователів та дитячих будинків сімейного типу;
  • надання певних видів соціальних послуг;
  • залучення більшої кількості фахівців із соціальної роботи, які проводять соціальну роботу та організовують і надають соціальні послуги сімʼям та дітям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах у територіальних громадах.