В Україні мають зʼявитися ще один державний банк та страхова компанія

Дата: 22.04.2024 15:15

Акції «Мотор-Банку» та страхової компанії «Мотор-Гарант» після завершення судових процедур будуть передані Фонду держмайна України. 

Про це повідомила директор Департаменту санкційної політики Міністерства юстиції Інна Багатих в коментарі «Мінфіну».

Нещодавно Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції, який стосувався застосування санкцій до експрезидента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва та колишнього топ-менеджера компанії Петра Кононенка.

В результаті з Богуслаєва та Кононенка було стягнуто грошові кошти, нерухомість та корпоративні права кількох підприємств, зокрема ТОВ «Вінницький авіаційний завод», ТОВ «Вертольоти МСБ», ТОВ «Перспектива високі технології», а також згадані АТ «Мотор-Банк» та ТДВ «СК «Мотор-Гарант».

«Але ще апеляція — щонайменше 2 місяці, а може бути й довше (у справі Дерипаски апеляція затяглася майже на пів року). Апеляція — остання стадія, касації немає. Рішення одразу подається до Фонду державного майна України, далі — від нього залежить, як швидко відбудеться реєстрація власності за державою. Як правило, йдеться про 1−2 місяці», — зауважила Інна Багатих.

Нагадаємо, наразі в Україні існує чотири державні банки: Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк та Сенс Банк, а також два банки, частка держави в яких становить більшість: Укргазбанк і Перший інвестиційний банк.