В Україні пропонують залучити ув'язнених до вироблення електроенергії, крутячи педалі велосипеда

Дата: 19.09.2023 09:14

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 10057 про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення строку відбування покарання засудженим, яким призначено покарання у виді позбавлення волі на певний строк, у зв'язку із суспільно корисною діяльністю, пов’язаною з генеруванням електричної енергії.

"Його концептуальна суть проста. Мотивувати 50 тисяч ув'язнених генерувати електроенергію через велогенараційні установки. Якщо протягом місяця вони виконуватимуть норми, визначені Міністерством юстиції, то термін ув'язнення зменшиться на 3 дні, але не більше 10 місяців на рік. Тобто за рік ув'язнений може зменшити термін ув'язнення на 30 днів", - зазначив депутат-автор законопроекту.

Так, за місяць крутіння педалей можна буде зменшити строк позбавлення волі на три дні. Загальна кількість днів, на яку засудженій особі може бути зменшено строк - не більше 30 днів за кожен календарний рік крутіння педалей.

Доступ до педалей буде здійснюватися виключно за наявності у засудженої особи медичного висновку про відсутність протипоказань для виконання фізичних вправ на велогенераційній установці.

І це все не прирівнюється до роботи, а є суспільно корисною діяльністю і здійснюється засудженими особами виключно на добровільних засадах та на безоплатній основі.

Нормативи по крутінню педалей та генерування електроенергії має затвердити Міністерством юстиції України, а реалізовувати це все і звітувати повинна колонія.

Зазначимо, що така практика є в Бразилії та деяких африканських країнах.