В Україні судитимуть 14 митників за сприяння незаконному імпорту нафтопродуктів компанії, пов'язаній з Медведчуком

Дата: 28.07.2022 09:42

Працівниками ДБР завершено досудове розслідування щодо 14 працівників митного поста «Мукачево» Закарпатської митниці, які сприяли незаконному імпорту нафтопродуктів компанії, близькій до колишнього нардепа Віктора Медведчука.

Про це повідомляє пресслужба ДБР, уточнюючи, що через дії цих осіб державний бюджет втратив понад 35,5 млн гривень.

Зокрема, було встановлено, що протягом 2017-2018 років компанія зі сфери впливу кума путіна Віктора Медведчука імпортувала залізничним та автомобільним транспортом зі Словаччини нафтопродукти угорського походження - легкі та середні дистиляти, а у документах зазначалось, що у цистернах знаходиться газовий конденсат, що не є підакцизним товаром.

Під час митного оформлення службові особи митниці «не помічали» підміни та розмитнювали легкі, середні дистиляти як газовий конденсат. Це дозволило організаторам ухилитися від сплати акцизного податку та ПДВ на мільйони гривень.

Працівники митниці обвинувачуються у неналежному виконанні службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Наразі, обвинувальні акти скеровано до суду.