Колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції України до колишнього президента АТ «Мотор Січ» В'ячеслава Богуслаєва і директора представництва товариства в Москві російської компанії «Борисфен» Петра Кононенка та застосувала до них санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про санкції».
ВАКС стягнув у дохід держави активи підсанкційних осіб: нерухоме майно, кошти, розміщені на банківських рахунках, частки у статутному капіталі низки господарських товариств, цінні папери, майнові права на торговельні марки і промислові зразки та вогнепальну зброю.
Зокрема йдеться про корпоративні права на «Мотор банк», «Мотор Гарант», «Вінницький авіаційний завод» та інші підприємства. Водночас щодо конфіскації окремих активів «третіх осіб» ВАКС відмовив.
Апеляційна скарга на рішення Вищого антикорупційного суду може бути подана учасниками справи та/або їх представниками до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж п’яти днів з дня проголошення рішення суду.
Нагадаємо, Богуслаєва було затримано СБУ у жовтні минулого року. За даними слідства, керівництво заводу «Мотор Січ» налагодило транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до рф.
Згодом, на все майно президента АТ «Мотор Січ» було накладено арешт. У ході розслідування співробітники СБУ встановили, що Богуслаєв є акціонером банку, якому належить 100% корпоративних прав ще однієї фінустанови – ПАТ «Мотор-Банк».
28 березня СБУ оголосило нову підозру Вʼячеславу Богуслаєву – в блокуванні постачання бойового гелікоптера для ГУР Міноборони у квітні 2022 року.
22 січня Мінюстом було подано до ВАКС позов про застосування санкції у вигляді стягнення активів до Богуслаєва і гендиректора російської компанії «Борисфен» Петра Кононенка. У своєму позові Мін’юст просив стягнути у зазначених осіб – колишніх бізнес-партнерів – понад 30 одиниць нерухомого майна (житлових/нежитлових приміщень, земельних ділянок).